Virtuali pamoka „Praeitis – istorija – atmintis: nuo V16 iki K11“

Laura Vaitkevičienė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

„Iš istorijos išmokstame visų pirma trijų dalykų: ką reiškia būti žmogumi, ką reiškia būti tokiu žmogumi, koks esate, ir ką reiškia būti tokiam, koks esate jūs ir niekas kitas…“ (Robinas Georgas Collingwodas)

 

Lietuvos valstybės ir nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti, kovo 8 d. Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras organizavo virtualią pamoką istorijos mokytojams „Praeitis – istorija – atmintis: nuo V16 iki K11“. Virtualią pamoką vedė Istorinės Prezidentūros Kaune edukatorius, istorijos mokslų krypties doktorantas Gediminas Kasparavičius. Mokytojai turėjo galimybę tapti mokiniais ir išbandyti edukaciją, skirtą mokiniams. Atliko šia tematika paruoštus testus, apžvelgė skirtumus tarp praeities, istorijos ir atminties. Ar praeities patirtys gali būti mums naudingos? O gal XXI amžiuje istorijos mokslas prarado savo reikšmę ir žmonijai neįmanoma pasimokyti iš istorijos? Diskutuodami apie individualią ir kolektyvinę atmintį, mokytojai kartu su edukatoriumi pažvelgė į abi Lietuvos Respublikas (Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios), diskutavo, ką mums bendrai reiškia valstybinės šventės ir atmintinos dienos, kiek iš jų minime ir švenčiame?

Dėkojame Istorinei Lietuvos Respublikos Prezidentūrai Kaune ir edukatoriui Gediminui Kasparavičiui už naudingą ir smagią pamoką, kuri ne tik praplėtė dalyvavusių žinias, bet ir bus puiki priemonė mokant istorijos.

 

 

 

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.