Virtuali konsultacija-diskusija „Pasirengimas 2020 m. brandos egzaminų sesijai“

Laura Vaitkevičienė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras organizavo virtualią konsultaciją-diskusiją „Pasirengimas 2020 m. brandos egzaminų sesijai“. Pedagogus konsultavo Asta Ranonytė, laikinai einanti Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotojos pareigas.

 

Dalyviai aktyviai diskutavo apie birželio 22 d. pradedamų vykdyti brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarką, kandidatų brandos egzaminų darbų vertinimo procesą. Uždavė rūpimus ir nerimą keliančius klausimus dėl vykdytojų ir kompiuterių skaičiaus bei galimo jų trūkumo, dėl apsaugos priemonių, darbo atostogų laikotarpiu, duomenų apsaugos, kandidatų pavėžėjimo ir kt.

Lektorė akcentavo, kad egzaminų vertintojai turės galimybę vertinti ir atostogų mokykloje metu, vertinimo procesui įforminant darbo santykius su Nacionaline švietimo agentūra, tačiau vykdytojai turėtų suplanuoti atostogas iki arba po egzamino. Saugumui užtikrinti bus vadovaujamasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis ir reikalavimais.

Numatyti nurodymai ir rekomendacijos dėl patalpų: kandidatų skaičiaus patalpoje – iki 10, o atstumas tarp jų – kas 2 metrai. Taip pat turės būti mažiausiai du įėjimai į pastatą, būtinas vėdinimas. Vykdytojai ir kandidatai turės deklaruoti savo sveikatą, negalės priklausyti rizikos grupei. Planuojama patvirtinti ir pristatyti atnaujintą Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą per dvi savaites. Asta Ranonytė padėkojo ir pasidžiaugė aktyviu Kauno miesto mokytojų dalyvavimu vertinimo procese.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • AS

    Juokadariai, kiek dar yra likę mokytojų ne rizikos grupės? Kaip ruošiatės vykdyt užsienio klb. įskaitą žodžiu PER 2 metrus ? Ar irgi linijas nubraižysit kas du metrus, kol mokinius į egzam. registruos?