Virtuali kelionė Alytus – Kaunas

Deimantė Visockaitė
,
Alytaus Putinų g-jos IIb kl. mokinė

Balandžio 26 d. Alytaus Putinų gimnazijoje virtualiai (kaip jau dabar įprasta!) susitikome su „GIFted“ 4 kurso studentais Simona, Kriste ir Domantu iš Kauno technologijų universiteto (KTU). Putinų gimnazijos KTU klasių mokiniams vyko valandos trukmės paskaita temomis: „Kodėl vilna veliasi?“, „O jeigu mestum kelią dėl takelio?“ ir „Kas yra DI?“.

 

Cheminės technologijos ir inžinerijos studentė Simona Kiškytė mums papasakojo apie tekstilines medžiagas ir jų klasifikavimą, sužinojome nemažai naujos informacijos apie aminorūgštis, baltymų struktūrą, prisiminėme cheminių ryšių tipus. Aš pati labai susidomėjau šilko bei vilnos sudėtimi.

 

Taikomosios fizikos studentas Domantas Nikartas puikiai atskleidė galingąją dirbtinio intelekto (DI) pusę ir jo galimybes, kaip DI gali pakeisti žmogų įvairiose situacijose. Taip pat nusikėlėme į praeitį ir peržvelgėme dirbtinio intelekto atsiradimo istoriją. Man buvo įdomu sužinoti apie socialinius grafus. Taip pat gavome knygų ir tinklalaidžių (angl. podcast) rekomendacijų!

 

Na, o dar norėčiau pasidalinti įspūdžiais po pramoninio dizaino inžinerijos studentės Kristės Skaudaitės pristatymo. Ši prezentacija mane „nunešė“ kažkur į ateitį, lyg pati jau studijuočiau. Kadangi pati domiuosi dizainu, leidyba, multimedija, technologijomis, taip pat ir inžinerija, šis pristatymas man buvo stulbinantis. Studentė Kristė sudomino mus kūrybiškai, davė labai daug įkvėpimo ir motyvacijos.

 

Norėčiau padėkoti KTU komandai, kuri ruošė mums šį susitikimą, pagrįstą ne tik mokslo žiniomis, bet ir dvasiškai, mokė mus pasitikėti savimi, ieškoti sprendimų, nemesti (o gal atvirkščiai?) kelio dėl takelio ir nebijoti būti unikaliam, ieškoti savo kelio praktiškai, atliekant bandymus, klystant. O juk maži, nereikšmingi keliukai kartais nuveda prie didžiausių mūsų svajonių. Labai ačiū už šią kelionę studentams iš Kauno ir Putinų gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui, chemijos mokytojai ekspertei Virginijai Kerevičienei, kad jiems pavyko sulaužyti nusistovėjusius stereotipus, pavyko praskaidrinti šią pirmadienio popietę.

 

Asm. nuotraukose:

1 – Deimantė Visockaitė, IIb klasės mokinė

2 – Jaunieji lektoriai iš KTU ir renginio vedėja Virginija Kerevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

3 – Iš studentės Kristės paskaitos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.