Vilniaus universitete – abiturientų „šimtukininkų“ apdovanojimai

Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas sveikino sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus iš sostinės. Šiemet apdovanotas 101 moksleivis, gavęs po du ir daugiau šimto balų įvertinimus.

 

Rektorius prof. R. Petrauskas ceremonijos metu sveikino abiturientus su pasiekimais, ypač sudėtingu pandemijos laikotarpiu, pabrėžė drąsos klausti svarbą, kurią akcentuoja ir VU pristatomas meninis projektas „Atverk pasaulį klausimais“.

 

J.Auškelio nuotr. 

„Akcentuojame klausimo kėlimo ir problemos suvokimo svarbą ugdymo procese. Taip tik atrodo, kad šimtukus gauna tie, kurie turi visus atsakymus. Iš tiesų juos gyvenime gauna tie, kurie pirmiausia moka paklausti. Šimtukai nėra didžiausias jūsų pasiekimas, tai jokiu būdu nėra galutinė riba, kurios siekėte ar kuri gali išsipildyti gyvenime. Šimtukai – kažkuria prasme nėra riba, o riboženklis, kuris, tikiu, jus skatins eiti pirmyn“, – linkėjo rektorius.

 

Rektorius prof. R. Petrauskas taip pat atkreipė dėmesį į talentų pritraukimo politiką ir skatino abiturientus studijuoti tai, ko tikrai nori.

 

„Labai svarbu, kad valstybė mokyklinį, aukštąjį mokslą ir talentų išsaugojimą bei pritraukimą paverstų ne tik įvaizdžio dalimi, bet ir suteiktų realias galimybes kaip talentus išlaikyti, kuriant Lietuvoje tarptautinio mokslo ir studijų centrus. Todėl Universitetui labai svarbu dar labiau stiprinti mokyklų ir Universiteto ryšį, kad jau mokykloje žmonės įsivaizduotų, ką galima Universitete toliau siekti ir studijuoti“, – sakė VU rektorius.

 

Vicemeras: sugrįžkite į Vilnių

 

Miesto specialų ženklą ir padėkas abiturientams įteikęs Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ceremonijoje kvietė abiturientus kartu kurti geresnį Vilnių.

 

„Šiandien – labai graži simbolinė šventė, mininti tam tikrą ribą, kuri žymi nueitą ir būsimą kelią. Šį pavasarį diskusija apie ugdymo rezultatus buvo kaip niekad aktuali. Jūs, moksleiviai, tikriausiai kaip niekas kitas žinote, kad rezultatai savaime neateina – tai sunkaus darbo, talento ir atsidavimo rezultatas. Jūs parodėte, kad visus šiuos junginius sudėjus į krūvą galima puikiai pasirodyti. Šiandien jūs, jūsų artimieji ir miestas gali jumis didžiuotis.

 

Toliau laukia naujas etapas – tinkamai pasirinkti profesiją, studijų kryptį ir žengti nauju keliu, kuris bus nemažiau atsakingas. Neabejoju, kad ir šį etapą jūs sėkmingai įveiksite. Šiandien gavę atestatus, išsisklaidysite po skirtingus miestus, po skirtingus universitetus, bet po kurio laiko sugrįžkite į Vilnių“, – sveikino vicemeras V. Benkunskas.

 

„Šimtukininkai“ studijuoti rinksis ir Vilniaus universitete

 

Du šimtukus iš lietuvių ir anglų kalbos gavusi Vilniaus licėjaus abiturientė Ignė Maniušytė sako gavusi šimtukus ne iš tų egzaminų, kurių tikėjosi. Tačiau neslėpė besidžiaugianti, kad vis dėlto pavyko gauti šimto balų įvertinimą ir daugiau nei vieną.

 

Be to, būsimoji pirmakursė planuoja studijuoti VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete (EVAF) Kiekybinę ekonomiką.

 

Vilniaus licėjaus moksleivė Gabija Gnėdikaitė taip pat gavo du šimto balų įvertinimus iš lietuvių ir anglų kalbų egzaminų. Abiturientė pripažįsta, kad nustebino anglų kalbos egzaminas, kuris visiems sukėlė nemažai iššūkių ir klausimų, bet žinojusi, kad išlaikė gerai.

 

„Studijuoti žadu Vilniaus universitete biochemiją. Nors mane priėmė ir kiti užsienio universitetai, bet man pasirodė ši VU programa atitinkanti mano poreikius, įsivaizdavimą apie profesiją. Taip pat dėl bendro patogumo gyvenant, dirbant ir panašiai“, – tikino abiturientė.

 

VU jau daugelį metų renkasi daugiausia gabiausių Lietuvos abiturientų, tai aštuntą kartą paskelbė kasmet žurnalo „Reitingai“ sudaromas nacionalinis švietimo ir aukštojo mokslo institucijų reitingas. Be to, šiemet VU jame surinko 71,89 taško iš 100 galimų ir yra geriausiai vertinamas darbdavių, o VU studentai – vieni geidžiamiausių darbuotojų rinkoje.

 

VU inf. 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.