Vilniaus mokiniai kviečiami į „Europos dienos“ šventę

Užsienio reikalų ministerija organizuoja „Europos dienos“ šventę ir labai norėtų pakviesti visas Vilniaus mokyklas apsilankyti šventėje ir atvykti į iškilmingą koncertą gegužės 9 d. 11.00 val. Lukiškių aikštėje, Vilniuje. Koncertuos iš Ukrainos į Lietuvą atvykusios Charkivo mokyklos moksleivės – Katerina Klimenko (10 metų) ir Maria Fedorenko (8 metai). Tai talentingos mergaitės, kurios ne tik užsiima vokalu bet lanko šokių studiją, mokosi piešti. Deja, karas privertė mergaites su tėvais palikti Ukrainą. Šiuo metu mergaitės tęsia mokslus Vilniuje, Charkivo gimnazijoje „Gravitacija“. Šią gimnaziją per stebuklą pavyko evakuoti iš Charkivo miesto ir ją šiltai priėmė Vilniaus gimnazija „Varnų Sala“. Taip pat „Europos dienos“ šventėje pasirodys Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus auklėtiniai.

 

Lukiškių aikštėje, vyks „Europos dienos šventė“, kurioje skambės įvairių kolektyvų, chorų bei ansamblių muzika. Savo veiklą pristatys Europos šalių ambasados, restoranuose galima bus paragauti įvairių Europos kraštų virtuvių, geografijos mylėtojai galės pasivaikščioti ant didelio, net 150 kv. m. apimančio Europos žemėlapio, o galvosūkių kambary galima bus pasitikrinti žinias apie ES klimato politiką. Lukiškių aikštėje veiks paroda „Ukraina: karas Europoje“, o ukrainiečių amatininkai prekiaus savo gamintomis prekėmis. Tarp pasirodančiųjų bus dainų ir šokių ansamblis „Ugnelė“, pučiamųjų orkestras „Oktava“, lenkų dainų ir šokių ansamblis „Vilija“ bei ukrainiečių atlikėjai iš „Kalyna“ ansamblio.

 

 

Prisegame „Europos dienos“ šventės programą. Šventė vyks gegužės 7–9 d.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.