Vilniaus lopšelio-darželio „Pasakaitė“ bendruomenės projektas „Uždek gerumo ir draugystės švieselę naktyje“

Lina Toločkienė
,
 l. e. p. direktorė
Sandra Keršienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Tarptautinę tolerancijos dieną, lapkričio 16 d., gerumas ir tolerancija nuvilnijo mūsų darželio bendruomenės projekte „Uždek gerumo ir draugystės švieselę naktyje“. Projektas simbolizavo šilumą, draugystę bei toleranciją vieni kitiems ir suteikė daug džiugių emocijų visiems įstaigos bendruomenės nariams: vaikučiams, tėveliams ir artimiesiems bei darbuotojams ir svečiams.

 

Šventės pradžioje maloniai visus nustebino papuošta darželio lauko aplinka: vaikučiai kartu su tėveliais dalyvavo STEAM moliūgų-žibintų parodoje, išskaptavo ir sukūrė nuostabius moliūgus-žibintus, kuriais buvo nukloti įstaigos takeliai. Darželio bendruomenė papuošė lauko ir vidaus aplinką gerumo liepsnelėmis-lemputėmis ir žibintais. Šios gerumo šviesos lydėjo visus vakaro tamsoje. Įstaigos direktorė L. Toločkienė pakvietė visus susirinkusiuosius pasigėrėti muzikos ir vaidybos kalba ir pasidžiaugė, kad į įstaigą atvyko gerbiami svečiai – Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė ir patarėja švietimo klausimais Alina Kowalewska. Gerb. vicemerė skyrė gražius žodžius visai įstaigos bendruomenei, padėkojo už šilumą, rūpestį ir kantrybę ugdant vaikučius, įteikė darželio bendruomenei padėkos raštą ir dovanas.

 

 

Įstaigos kūrybinė-organizacinė projekto komanda – direktorė L. Toločkienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Keršienė, meninio ugdymo mokytoja D. Čaplinksienė, mokytojos N. Rusevičiūtė, I. Polibenko – parengė trijų dalių meninę-kūrybinę programą ir organizavo mokytojų ir ugdytinių kūrybos tolerancijos namelių parodą „Tolerancijos namely ugnelė rusena“, skirtą Tarptautinei tolerancijos dienai. Visų dėmesį patraukė ir džiugino projekto vedėjai: O. Gaižutienė (žibintininkas), J. Balčiūnienė (tamsa), I. Stankevičienė (nykštukas), M. Raudonienė (kiškis).

 

Pirmoje dalyje „Tolerancija mūsų širdyse“ pasirodė pasipuošę mėnulio, saulučių ir žvaigždučių karūnomis bei skraistėmis mažieji „Pasakaitės“ ugdytiniai. Nešini savo kūrybos žibintais mažieji ugdytiniai ir mokytojos pademonstravo savo originalumą ir kūrybinius sugebėjimus parodoje „Šviesos žibintas“, taip pat jaukumą skleidė meninis ugdytinių pasirodymas „Žibinto švieselė“. Antroje projekto dalyje „Šviesos šešėliai naktyje“ visus nustebino mokytojų šešėlių teatro inscenizacija ant darželio pastato sienos „Saulė ir mėnulis“, susirinkusiuosius džiugino ugdytinių pasirodymai: žvaigždučių šokis „Vakaro tyla“ ir kūrybinė kompozicija „Šviesų šokis“. Trečioje dalyje suspindėjo „Draugystės ir gerumo šviesa“. Darželio ugdytiniai atliko šokį-dainą „Svarbiausia draugystė“. Džiaugiamės ilgamete draugyste su muzikos mokykla „Lyra“. Mokyklos mokiniai atliko instrumentinius kūrinius: J. S. Bacho, A. L. Estange „Tokata ir fuga d – moll“ (atliko Matas Stankevičius, 7 kl. (saksofonas), mokytojas Danielius Žimkus), R. Bažylino „Meilės turgus“ (atliko Mažvydas Ežerskis, 6 kl. (akordeonas), mokytoja Liudmila Vindzberg), popuri „Adagio ir Eliza“ (atliko Arminas Neniškis, 3 kl. (sintezatorius), mokytoja Amelija Masevičiūtė). Muzikos mokyklos „Lyra“ koncertinę programą organizavo mokytoja Audronė Ruzgienė.

 

Projekto kulminacija tapo netikėtas svečias – šviečiantis moliūgas (mokytoja G. Martyšienė), kuris atkeliavo su dovanomis, palinkėjo visiems nešiotis gerumą širdyse. Kylant į viršų juostelėms moliūgas išdalijo vaikams dovanas ir pakvietė kartu padainuoti bendruomenės dainą „Gerumo žibintai“. Šis projektas sutelkė visą įstaigos bendruomenę, kuri tikisi, kad kiekvienas dalyvis savo širdyje išsinešė dalelę tos šilumos, gerumo ir laimės, kuri buvo juntama viso projekto metu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.