Vilniaus „Laisvės“ gimnazija organizavo Lietuvos mokinių filmų festivalį

Marius Janulevičius
,
lietuvių kalbos mokytojas, Kino klubo vadovas

Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos Kino klubas gegužės 5 d. organizavo jau antrąjį Lietuvos mokinių filmų festivalį „Laisvas kinas 2022“, skirtą Lietuvos jaunimo metams. Renginiu buvo siekiama propaguoti kiną kaip mokyklų bendruomenes vienijančią priemonę, ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, populiarinti naujųjų medijų meną, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Festivalio programą sudarė 17 trumpametražių filmų, sukurtų Klaipėdos, Šalčininkų, Kauno ir Vilniaus moksleivių.

 

 

Festivalyje „Laisvas kinas 2022“ dalyvavo Klaipėdos technologijų mokymo centras, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studija „Kadras“, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos filmų kūrimo grupė ir teatro studija „Alyvos“, Šalčininkų raj. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija, Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija ir Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos Kino klubas. Renginys ir filmų peržiūra vyko Naujosios Vilnios kultūros centre. Filmų tematika – be galo įvairi: renginio dalyviai galėjo pamatyti ir literatūros ekranizacijų, ir siaubo žanro filmų, ir kino kūrinių apie socialines problemas, sunkius moralinius sprendimus, animacijos ir vaidybinių darbų. Festivalio programoje rodyti filmai gali tikti ir dorinio ugdymo, lietuvių kalbos pamokoms paįvairinti. Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Naujosios Vilnios kultūros centrui ir jo vadovei Martai Ingaunei, Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos direktorei Jūratei Lutinskaitei-Kalibatienei, Jonui Kuzminui, Jekaterinai Seredai, Lucijai Mickevič-Ozarovskai, Rasai Kulytei-Polini.

 

Visą festivalio filmų programą galite pamatyti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.