Vilniaus Gedimino technikos universitetas rugsėjį pasitinka permainomis

Agnė Augustinaitė

Vilniaus Gedimino technikos universitetas keičia prekinį ženklą. Atnaujinamas ne tik universiteto logotipas. Ilgasis – Vilniaus Gedimino technikos universiteto – pavadinimas išlieka, tačiau nuo šiol vietoje VGTU bus naudojamas trumpinys „Vilnius Tech“.

 

Pasak „Vilnius Tech“ rektoriaus prof. dr. Alfonso Daniūno, pokyčius paskatino net kelios priežastys, visų pirma – poreikis geriau atspindėti universiteto darbus. „Universitetas, kaip ir bet kuri kita organizacija, žingsnis po žingsnio juda į priekį. Nuolat galime pasidžiaugti naujais įvairių sričių pasiekimais ir laimėjimais, tad labai svarbu, kad mus atspindintis vardas, logotipas išreikštų tikrąją mūsų veiklą. Universiteto prekinis ženklas nebuvo atnaujinamas ilgą laiką, tad natūralu, kad vykstant pokyčiams mus supančioje aplinkoje, atnaujinimas – neišvengiamas“, – sako A. Daniūnas.

Anot jo, kitas svarbus permainų postūmis – orientavimasis į tarptautinę rinką. „30 proc. visų studijų programų universitete vykdoma anglų kalba. 2019 m. mainų būdu laipsnio siekiantys studentai iš užsienio sudarė 13,5 proc. visų universiteto studentų. Šis skaičius kasmet auga, tad matome universiteto vertę ir populiarumą tarptautinėje rinkoje. Norime, kad universiteto vardas būtų lengviau suprantamas bei priimtinas tarptautinėms auditorijoms. Šalies arba sostinės ir technologijų kombinacija universiteto pavadinime gerai atpažįstama visame pasaulyje ir aiškiai parodo aukštosios mokyklos pakraipą, yra lengvai pritaikomas bei suprantamas lietuvių ir anglų kalbomis. Egzistuoja nemažai sėkmės pavyzdžių, tokių kaip: „Georgia Tech“, „CalTech“, „TalTech“ ir kt., stiprūs tarptautiniai technikos universitetai“, – atkreipia dėmesį „Vilnius Tech“ rektorius.

 

„Galvojant apie prekinio ženklo pokytį svarbu išreikšti ir universiteto esmę, pamatines vertybes, strateginius tikslus. „Mūsų šaknys, esmė ir ateitis susieta su technologijomis. Net jei giliname architektūros, kūrybinių industrijų ar ekonomikos žinias, mūsų pamatas – skirtumas nuo kitų universitetų ir varomoji jėga yra tai, jog esame technologijų universitetas. Tiksliausiai tai nusako „Vilnius Tech“, – akcentuoja rektorius.

 

Prekės ženklo keitimo procesas išskirtinis tuo, kad jame dalyvavo visa universiteto bendruomenė. Dėliojant pradines idėjas, drauge su partneriais „Synthesis Consulting“ ir „Critical“ buvo daromos „focus“ grupės su universiteto vadovybe, studentais, dėstytojais, apklausti moksleiviai. Apklausos parodė, kad bendruomenė pritaria pokyčiams. Surengtas balsavimas, kurio metu bendruomenės nariai galėjo išreikšti asmenines simpatijas vienam iš parengtų universiteto ženklo variantų. Bendruomenės balsas šiame procese buvo lemiamas.

 

Naujajame „Vilnius Tech“ ženkle užkoduotos dvi pirmosios pavadinimo raidės – V ir T. Panaudotas vadinamas „geštalto principas“, kuris viename vaizde koduoja kelis simbolius ir tokiu būdu leidžia žmonėms matomam vaizdui suteikti savų reikšmių. Šiuo atveju V ir T sujungimas sukuria skydo formą, asociatyvią herbo silueto išraiškai. Šia asociacija siekta šiuolaikiško universiteto įspūdį moderniai susieti su istoriniu kontekstu, ištakomis.

 

Pasak „Vilnius Tech“ rektoriaus, šie pokyčiai visai bendruomenei turėtų suteikti veržlumo, naujos energijos. Kalbėdamas apie ateities tikslus, A. Daniūnas mini tolimesnį studijų skaitmeninimo procesą, dėmesį dirbtinio intelekto, robotikos ir kitoms, dabar itin aktualioms, studijų sritims. „Turime įdėmiau pažvelgti į ateitį ir paruošti reikalingus specialistus, dar labiau stiprinsime tarpkryptiškumą. Kad ir kaip gerai atrodome pasauliniu mastu, esame Lietuvos universitetas, ir mūsų misija – prisidėti prie šalies raidos bei pažangos. Taigi, bendradarbiavimas su įvairiomis institucijomis, verslu mums išlieka labai svarbus. Tikimės, kad šios permainos suteiks pridėtinės vertės, tačiau visi rezultatai, kaip ir seniau, priklausys nuo mūsų darbų“, – sako „Vilnius Tech“ rektorius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.