Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos jaunių choro „Gaida“ pergalė

Viktorija Jakštienė
,
Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytoja

Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos jaunių choras „Gaida“ XI-ame Tarptautiniame Gdansko chorų festivalyje laimėjo auksinį diplomą, aukso medalį ir auksinę taurę, skirtą muzikaliausiam festivalio chorui! Choro „Gaida“ vadovė Lina Tomkevičienė, chormeisterė Miglė Uleckienė, koncertmeisterė Nerutė Šiliūtė.

 

Festivalis vyko Gdanske, Lenkijoje, 2023 m. kovo 17–19 dienomis, jame dalyvavo chorai iš Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Islandijos, Vokietijos ir ansamblis iš Slovėnijos. Pasirodymus vertino garbinga komisija: Vytautas Miškinis (Lietuva), Rihards Dubra (Latvija), Susanne Faatz (Vokietija), Paweł Łukaszewski (Lenkija), Mariusz Mróz (Lenkija).

 

Chorai dalyvavo konkurse ir koncertavo įvairiose miesto bažnyčiose. Kovo 18 d. choras „Gaida“ atliko 4-is kūrinius konkursiniame pasirodyme, kuris vyko Gdansko Kristaus Kūno parapijoje (Piecewska 9, Gdansk). Skambėjo Vytauto Miškinio kūrinys „Alksnio ugnelė“, tradicinė Zambijos daina „Bonse Aba“, Nijolės Sinkevičiūtės kūrinys „Bildukas“ ir Ilzės Arnės kūrinys „Viva la Musica“. Tą pačią dieną, po konkursinio pasirodymo, choras „Gaida“ koncertavo XIV a. pastatytoje Šv. Kotrynos bažnyčioje (Profesorska 3, Gdansk). Koncerte kartu su choru dainavo solistė Lukrecija Šiaulytė, akompanavo jos mokytoja Nerutė Šiliūtė. Kovo 19 d. visi dalyviai atliko po dvi pasirinktas dainas GALA koncerte, o po koncerto buvo apdovanoti festivalio nugalėtojai. Jaunių choras „Gaida“ laimėjo auksinį diplomą ir aukso medalį, o komisijai išdalinus diplomus bei medalius, Lenkijos chorų ir orkestrų asociacijos nariai chorui „Gaida“ įteikė ypatingą prizą – auksinę taurę, skirtą muzikaliausiam festivalio chorui!

 

Choro „Gaida“ dainininkai ne tik dalyvavo festivalyje, bet ir turėjo galimybę pasidžiaugti įspūdingu Gdansko senamiesčiu, pamatyti pagrindinius istorinius objektus ir Malborko pilį. Tokia kelionė ir pergalė ilgai išliks atmintyje!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)