VGTU „LinkMenų fabrikas“ kviečia į pirmąją Lietuvoje „meikerių“ akademiją

Sparti automatizacija ir robotizacija keičia ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio darbo rinką. Ateityje dėl nuolat tobulėjančių technologinių sprendimų vis labiau bus vertinamas darbuotojų kūrybiškumas, iniciatyvumas ir kritinis mąstymas. Siekdamas prisiderinti prie rinkos poreikių ir pritraukti techninės kūrybos entuziastus iš visos Lietuvos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“ įsteigia pirmąją Lietuvoje „meikerių“ akademiją „Makeademy“ – tris mėnesius trunkančią tobulėjimo programą ateities kūrėjams.

 

Vasario–gegužės mėnesiais vyksiančioje „meikerių“ akademijoje gali dalyvauti visi studentai arba per paskutinius dvejus metus studijas baigę jauni profesionalai, kurie bus mokomi spręsti pasaulio problemas, pasitelkiant kūrybiškumą ir inovacijas. „Meikerių“ akademijoje dalyvaujantiems kūrėjams bus siūlomos šešios temos: maistas ir vartojimas, miestas ir mobilumas, sveikata ir gyvensena, pakavimas ir rūšiavimas, edukacija ir pramogos, išmanūs namai ir daiktų internetas (angl. Internet of Things – IoT).

Per „Makeademy“ dalyviai tris mėnesius intensyviai kurs „hardware“ produktus su VGTU kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ inžinierių ir industrijos profesionalų-mentorių pagalba. Profesionalūs mentoriai pasakos dalyviams apie produktų dizainą, strategijas, tvarumą, inžineriją, architektūrą, urbanizmą, verslo vystymą, gamybą ir dalysis patirtimi.

 

„Šios programos esmė yra ne kurti dar daugiau nereikšmingų produktų, kurie prisideda prie didesnės taršos pasaulyje. Per akademiją gilinsimės į realias globalias problemas ir spręsime jas kurdami reikšmingus produktus. Visų svarbiausia – mokysimės kūrybiškumo, kuris yra ateities inovatyvumo pagrindas“, – teigia VGTU „LinkMenų fabriko“ inovacijų strategas Matas Olendra.

Pasitelkdami strateginį mąstymą, per programą dalyviai išmoks analizuoti globalias tematikas ir rasti jose slypinčias problemas. Turint aiškiai nustatytas problemas, dalyviai bus mokomi, kaip generuoti idėjas produktams („hardware“), kurie spręstų anksčiau rastas problemas. Taip pat dalyviai išmoks, kaip praktiškai įgyvendinti savo idėjas, naudojantis greitojo prototipavimo principais ir taikant žiedinę dizaino kūrimo metodologiją. Programos pabaigoje dalyviai mokės naudotis lazerine pjaustykle, 3D spausdintuvu, braižytuvu, CNC staklėmis, elektronikos priemonėmis, reikalingomis jų projektui įgyvendinti.

 

„Makeademy“ bus vykdoma keliais etapais. Sausio mėnesį prasidės dalyvių atrankos, vasarį atrinkti dalyviai bus kviečiami į idėjų generavimo dirbtuves. Taip pat vyks darbas grupėse su mentoriais, gryninant produkto strategiją. Bus organizuojami mokymai, vyks produktų gamyba, mentorių konsultacijos ir tinklaveikos renginiai. Visą programą baigę dalyviai įgis vertingų įgūdžių ir pažinčių.

Sukurtų produktų kūrėjai bus apdovanoti ir varžysis dėl prizinio fondo, kurio vertė siekia 6 tūkst. eurų. Pirmosios vietos laimėtojo laukia 3 tūkst. eurų, antrosios – 2 tūkst., trečiosios – 1 tūkst. eurų vertės piniginis prizas. Taip pat dalyviai galės laimėti narystę VGTU „LinkMenų fabrike“, užmegzti ryšius su industrijos profesionalais ir turės galimybę rasti mentorius savo sukurto produkto tolesniam vystymui ir komercializacijai.

 

Lapkričio 26 d. VGTU „LinkMenų fabrike“ vyks pirmasis pristatomasis „meikerių“ akademijos renginys, kuriame pranešimus patentavimo ir prekės ženklo kūrimo temomis skaitys „SynthesisConsulting Group“ ir „Metida“ atstovai, o vakaro nuotaiką kurs DJ Rimas Šapauskas.

Renginys finansuojamas iš „Erasmus+“ strateginių partnerysčių programos lėšų.

 

VGTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.