Velykų šventė lopšelyje-darželyje „Pasaka“

Šiais metais Velykų šventė lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo netradicinė. Vaikai visą savaitę grupėse atliko užduotis, susijusias su Velykomis. Vaikams buvo parūpintos priemonės, reikalingos „oliziukų“ gaminimui, ugdytiniai jais rūpinosi, stebėjo ir fiksavo pokyčius, „oliziukų“ augimą matavo pritaikant STEAM metodiką. Grupių ugdytiniai pasirinko įvairius būdus stebėti, kaip keičiasi „oliziukų“ išvaizda. Vieni matavo liniuotėmis, kiti – kaladėlėmis, treti rinkosi dar kitus būdus.

 

Taip pat vaikams buvo pasiūlyta bandymų įvairovė. Vaikai atliko bandymus: „povandeninis laivas“, „sidabrinis rutulys“, „kiaušinių tvirtumas“ ir kt. Savo žinias apie Velykas mažieji gilino taikydami mąstymo mokyklos žemėlapius: lygino dvi skirtingas šventes, taikydami dvigubo burbulo žemėlapį, naudodami apskritimo žemėlapį, bandė išsiaiškinti, kokie yra kiaušinių marginimo būdai ir ką jie žino apie Velykas ir kt..

 

Neapsieita ir be grupės aplinkos ruošimo Velykų šventei: Velykų medžio puošimo, viščiukų gaminimo, atviručių kūrimo ir kt. Vaikai klausėsi pasakojimų apie Velykų papročius, tradicijas, marginimo būdus, dainavo daineles, žaidė velykinius žaidimus – ratelius.

 

Penktadienį vaikus nudžiugino Velykų Bobutės ir kiškių apsilankymas darželio kieme. Kol kiškiai linksmai dūko darželio kieme, Velykų Bobutė sveikinosi su vaikais mojuojančiais pro grupių langus. Velykų Bobutė, atsidėkodama už aktyvią savaitę, vaikams prie grupės durų paliko po dovanėlę su margučiais ir šventiniu palinkėjimu. Po švenčių vaikai dalinosi Velykų įspūdžiais, grupėse ir lauko aikštelėse rideno margučius.

 

l.-d. „Pasaka“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.