Veiklos Baisogalos gimnazijoje

Sušildykim širdis

 

Gruodžio 23 d. Baisogalos gimnazijoje vyko projektinės dienos ,,Sušildykim širdis“ veiklos. Daugiausia įspūdžių tądien patyrė septintokai ir aštuntokai. 8a klasės mokiniai, vadovaujami klasės vadovės J. Špokienės, iš anksto gamino kalėdinius sveikinimus – atvirukus nepažįstamam žmogui. Svarstė, ko palinkėti adresatui, kurio nepažįsti ar net niekada nebuvai sutikęs. Todėl linkėjo tradiciškai – sveikatos, stiprybės, dažniau šypsotis, daugiau gražių dienų ir šiltų Kalėdų. O tada kartu keliavo po miestelį ir netikėtais sveikinimais pašto dėžutėse stebino Baisogalos gyventojus.

 

7a klasės mokiniai, vadovaujami klasės vadovės V. Petronienės, lankė senjorus globos namuose, vienišus senelius ir sveikino su artėjančiomis šventėmis gyvai – ir ne bet kaip, o patys jiems pagrodami, linkėdami gražių Kalėdų. Susitikę su savo bendraklase Dainute, ilgai nelankiusia mokyklos dėl ligos, septintokai ne tik ją pasveikino, bet ir kartu nukeliavo į Baisogalos parką palesinti paukščių Dainutės ruoštu lesalu. Laikas praskriejo nepastebimai dalijant džiaugsmą. Tokia ir yra Kalėdų dvasia.

 

Birutė Gedžiuvienė

 

Integruota pamoka „Grožis ir verslas…“

 

Neseniai Baisogalos gimnazijos pirmokai dalyvavo atviroje integruotoje karjeros ugdymo, etikos, žmogaus saugos ir technologijų pamokoje „Grožis ir verslas: kultūros, žmogaus saugos, karjeros ugdymo aplinkose ir pasirinkimuose“.

Pamokoje mokiniai artimiau susipažino su Baisogalos miestelyje vykdomomis grožio paslaugomis, nes apie jas pasakojo buvusios mūsų mokyklos mokinės ir Baisogalos gyventojos, grožio paslaugų verslininkės: manikiūrininkė Ieva Grytė, vizažistė Ieva Vaitkevičiūtė, salono „IL“ kirpėjos Ingrida Bičkauskienė ir Loreta Pirinauskienė. Mokiniai sužinojo, nuo ko pradėti verslą, kur ir ko mokytis, kokių savybių reikia šios srities specialistams, kokia jų darbo aplinka ir kokių darbo saugos reikalavimų svarbiausia laikytis. Pirmokai ne tik gavo atsakymus į jiems rūpimus klausimus, bet ir atliko kūrybinę užduotį – sukūrė pasirinktos grožio srities specialisto darbo rezultato (šukuosenos, manikiūro ir kt.) eskizą.

 

Pamoką organizavo karjeros ugdymo specialistė, etikos, žmogaus saugos mokytoja Loreta Puzarienė, technologijų mokytojai Evelina Buivydaitė ir Arvydas Žilinskas.

 

Evelina Buivydaitė ir Loreta Puzarienė

 

Gerumas nieko nekainuoja, bet yra neįkainojamas

 

Kai artėja didžiosios metų šventės, mokyklose daugėja šventinio šurmulio, kuris dažniausiai siejamas su vaikų pramogomis. Tačiau ne mažiau šių švenčių laukia ir suaugusieji. Baisogalos gimnazijoje pamažu įsigali nauja tradicija – skleisti kalėdinę dvasią bendruomenėje ne visai tradiciškai: vieną advento savaitę kiekvienas gimnazijos darbuotojas gauna po keletą dovanų ir puikių linkėjimų nežinodamas, kas yra siuntėjas. Savaitės pabaigoje gimnazijos administracija, vadovaujama direktorės R. Juškevičienės, sukviečia visus darbuotojus kalėdiniam sveikinimui. Šiais metais maloniai nustebino į vakarą atvykę svečiai – akordeonistas Povilas Neliupšis su mama Ingrida Neliupšiene, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos vadove. Povilas Baisogalos gimnazijoje lankėsi pirmąkart dar būdamas moksleivis ir padovanojo tada vieną iš Lietuvos 100-iui skirtų šimto koncertų. Dabar Povilas yra Lietuvos teatro ir muzikos akademijos pirmakursis ir jau daugelio konkursų laureatas. Liejosi nuostabi muzika – nuo Bacho iki kalėdinių dainų parafrazių. Visi gimnazijos darbuotojai gavo nepakartojamą kalėdinę dovaną. I. Neliupšienė pasveikino Baisogalos gimnazijos bendruomenę savo tarnybos darbuotojų vardu ir perdavė linkėjimus ir dovaną nuo Lakroso komandos, prieš keletą metų Baisogalos gimnazijoje mokiusios baisogaliečius žaisti naują žaidimą. Pagaliau vakaro pabaigoje paaiškėjo ir slaptieji dovanotojai. Juk ir suaugėliams reikia tikėti Kalėdų stebuklu.

 

 

Birutė Gedžiuvienė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.