Vasaros stovykla „Aš patiriu, pažįstu ir pajaučiu“ Ylakių vaikų lopšelyje-darželyje

Sigutė Jakštienė
,
Skuodo r. Ylakių vaikų l.-d. direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Manoma, kad kas 20 metų užauga nauja, išskirtiniais požymiais pasižyminti žmonijos karta. Šių dienų vaikai yra „Z“ kartos atstovai, kurie nemėgsta apribojimų ir griežtų rėmų – jie siekia turėti galimybę rinktis, ieško naujų būdų ir metodų, kurie įgalintų pažinti ne tik save, bet ir jį supantį pasaulį. Taigi, kyla klausimų, kaip šiuos vaikus ugdyti bei koks laisvalaikis jiems priimtinesnis? Birželio 1-ąją pasitikome spalvotą vasarą – visi norime ją praleisti smagiai ir turiningai, nenuobodžiaudami ir vis atrasdami kažką naujo. O svarbiausia – visi norime gerai pailsėti ir turėti smagių potyrių! To nori ir mūsų vaikai. O vasaros stovyklos – puiki galimybė vaikams smagiai ir turiningai praleisti laiką, išmokti naujų dalykų, lavinti gebėjimus, bendrauti su savo bendraamžiais, susirasti naujų draugų. Mums žinoma, kad kiekvienas vaikas pasaulį mato, suvokia ir kaupią patirtis skirtingai, todėl ugdymo „vairą“ pasukome mums nauja linkme – į vasaros stovyklą, kur ugdymo procesas buvo orientuotas į įvairovę, integralus ir apimantis įvairiapusišką ugdymą „be sienų“.

 

Įgyvendindami Skuodo rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo programą „Aš patiriu, pažįstu ir pajaučiu“, suteikėme galimybę vaikų patirtiniam, tyrinėjimais grindžiamam, įtraukiam, sudarančiam daug skirtingų galimybių veikti, pažinti, kurti, komunikuoti, ugdymui. Taip pat organizuodami vaikų užimtumą užtikrinome jų sveikatos gerinimą, nes didžiąją laiko dalį su vaikais praleidome gryname ore, o mums visiems puikiai žinoma, jog šiuolaikiniai vaikai lauke būna labai mažai, savo laisvą laiką daugiau skiria technologijoms – kompiuteriniams žaidimams, televizoriui. Įgyvendinant stovyklą taip pat atsigręžėme į įvairias ekologijos sritis ir nagrinėjome svarbias aplinkosaugos ir žmogaus veiklos klausimus: kaip elgtis gamtoje, kaip saugoti mūsų išteklius, kaip naudoti juos pagal paskirtį ir būti ne tik vartotojais, bet ir gamintojais. Daug keliaudami supažindinome vaikus su turizmo sąvokomis ir jo svarba mūsų gyvenime. Kaip jau žinome, nuo pandemijos skaudžiausiai nukentėjo turizmo sektorius – karantino metu buvo užvertos sienos, apribotas judėjimas šalies viduje, to pasekmes jaučia ir vaikai, kurie ilgą laiką negalėjo keliauti ir daug ko pamatyti bei išgyventi naujų patirčių, todėl keliaudami norėjome priminti vaikams, koks yra svarbus turizmas ir jo nauda mums visiems.

 

 

Stovyklos metu skatinome vaikų verslumo įgūdžius. Manome, kad verslumas nėra „perku, parduodu“ sąvokos – tai kūrybiškas žvilgsnis į supantį pasaulį ir gebėjimas sėkmingai įgyvendinti bei parduoti (plačiąja šia žodžio prasme) savo idėjas bei talentą. Galų gale verslumas – tai gebėjimas atrasti savo pašaukimą… O gal mes įgyvendindami stovyklos veiklas, padėjome jos dalyviams atrasti savyje tą tikrąjį atradimą.

 

Norime visos kūrybinės grupės vardu padėkoti vaikams už tokį aktyvumą, smalsumą bei naujų idėjų įnešimą į mūsų vasaros stovyklos programą. Dėkojame tėveliams, kurie visada noriai prisijungia prie mūsų darželio veiklų ir tampa ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais. Nuoširdus ačiū ir stovyklos partneriams VšĮ Ylakių globos namų direktorei Audronei Anužienei bei Alinai Momkevičienei, asociacijos vadovui „Šuolis tolyn“ Mantui Jonkui. Gražus ir turiningas stovyklos laikas baigėsi birželio 10-ąją, tačiau pabaiga visuomet yra kažko naujo pradžia, o darželyje nuotykiai dar tikrai nesibaigia, lieka tik kurti planus ir idėjas naujiems darbams ir ateities projektams. Vaikai – mūsų ateitis. Rytoj jie šeimininkaus mūsų žemėje, o mes stengsimės sukurti  jiems gražiausius prisiminimus apie juos supantį pasaulį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.