Vasario 16-osios šventė „Lietuva mūsų delnuose“

Lina Toločkienė
,
Vilniaus l.-d. „Pasakaitė“ l. e. p. direktorė
Sandra Keršienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vasario 14 ir 15 d. Vilniaus lopšelio-darželio „Pasakaitė“ vaikučiai ir visa bendruomenė linksmai bei išradingai šventė Lietuvos gimtadienį. Mūsų įstaiga yra savita savo praturtinta etnokultūrine vidaus ir lauko aplinka, kurioje nuo pat mažens ugdytiniai pamažu perima tautos kultūros vertybes. Taigi, bendruomenės iniciatyva Vasario 16-osios šventės renginiai vyko visose įstaigos edukacinėse erdvėse.

 

Nuo pat ryto darželyje aidėjo iškilmingas šurmulys – mažieji Lietuvos gyventojai ir įstaigos bendruomenė pasipuošė tautiniais kostiumais ir pasinėrė į meninę-kūrybinę veiklą: patys mažiausi „Čiauškučių“ ir „Linksmučių“ grupių ugdytiniai keliavo į įstaigos etnografinį močiutės kambarėlį, kuriame klausėsi lietuvių liaudies dainelių ir pasakų. „Smalsučių“ ir „Linksmučių“ grupių ugdytiniai apsilankė įstaigos žiemos sode ir knygelėse apžiūrėjo Lietuvos kraštovaizdį, paukščius, klausėsi jų skleidžiamų garsų. Įstaigos liaudies buities muziejuje įsikūrė „Pasagėlių“ grupės kūrybinės mažųjų dirbtuvėlės, kuriose ugdytiniai kartu su mokytoja kūrė darbelius parodai „Tautos medelį puošiu gražiausiu Lietuvos paukšteliu“. Po kūrybinių dirbtuvių visi ugdytiniai išskubėjo į lauko etnografinį kiemelį ir džiaugsmingai savo kūrybos paukšteliais papuošė įstaigos tautos medelį, kuris simbolizuoja bendruomenės vienybę ir bendrystę.

 

„Spindulėlių“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis pristatė inscenizaciją „Mano trispalvė“, panaudodami smėlio meno terapiją. „Švyturėlių“ grupėje įsikūrė vaikučių duonelės kepyklėlė „Mažų rankelių lietuviška duonelė“. Veiklos pradžioje ugdytiniai interaktyvioje lentoje stebėjo edukacinę interaktyvią pamokėlę apie duonos kelią, gyvai apžiūrėję rugius, sėklas, miltus, patys gamino ir kepė duonelę. „Lietuva, tai tavo vardas“ dainavo įstaigos menų ir aktų salėje „Verpstelių“ grupės mažieji patriotai, mojuodami trispalvėmis vėliavėlėmis.

 

„Vieversėlių“ grupės ugdytiniai tapo Lietuvos artojėliais ir į salę įžengė nešini arkliukais bei su trispalvėmis skarelėmis atliko muzikinį ratelį „Arkliukų šokis“. Įstaigos priešmokyklinių grupių ugdytiniai pademonstravo puikias žinias apie Lietuvą ir talentus meninėje veikloje: „Čiulbuonėlių“ grupės ugdytiniai pristatė vaikų improvizacinę televizijos laidelę „Kalba Lietuvos vaikai“ ir pademonstravo kūrybinius darbelius apie savo gimtinę, „Kodėlčiukų“ grupės ugdytinių meniniai gebėjimai atsiskleidė kūrybinėje veikloje su šviesos stalu „Lietuva mažųjų širdyse“, „Gudručių“ grupės ugdytiniai atliko dainų pynę apie Lietuvą įstaigos žiemos sode.

Šventinę nuotaiką kūrė ir maloniai stebino vaikučius, tėvelius ir visą bendruomenę pedagogų kūrybos darbai trispalvės motyvais įstaigos edukacinėse vidaus ir lauko erdvėse: holuose visus stebino vaikų piešiniai apie Lietuvą, visas vidaus edukacines erdves papuošė iškilmingi STEAM kūrybinės-inžinerinės parodos „Lietuvos įžymūs pastatai“ eksponatai, langai išpuošti šventiniais trispalviais karpiniais. Taip pat bendruomenės narius maloniai pradžiugino mokytojos Nijolės Rusevičiūtės tautiniais simbolių nėriniais papuošti įstaigos medžiai.

 

Įstaigos direktorė Lina Toločkienė pasidžiaugė, kad Vasario 16-ąją – vieną svarbiausių dienų mūsų istorijoje – esame vieningi ir bendruomeniški, kartu išradingai dalijamės idėjomis, šventine nuotaika ir savo meile Lietuvai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.