Varžytuvės „Visos pasakos baigiasi laimingai“

Gegužės 17 d. vienuolika komandų Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje susirinko į tradicines respublikines varžytuves „Visos pasakos baigiasi laimingai“, skirtas akcijai „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“. Prevenciniame renginyje dalyvavo devynios Jurbarko rajono mokyklos, Šakių „Varpo“ mokykla, Kaišiadorių r. Paparčių mokykla-daugiafunkcis centras. Šios varžytuvės vyksta jau vienuolika metų, bet šie yra jubiliejiniai, nes dešimtą kartą tęsiama tradicija, kad varžomasi tik pasakomis (vienus metus vietoje pasakų buvo pasirinktos dainos). Iš pradžių varžytuvės buvo rajoninės, vėliau peraugo į respublikines.

Renginio tikslas – telkti mokyklos bendruomenes, stabdant patyčių, psichiką veikiančių medžiagų vartojimo plitimą mokyklose, ugdant mokinių atsakomybę ir bendravimo, bendradarbiavimo kultūrą. Varžytuvių organizatoriai ir rėmėjai: Jurbarko Naujamiesčio pagrindinė mokykla, Jurbarko rajono savivaldybės administracija, organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos neformaliojo švietimo būrelio vadovas bei Jurbarkų kaimo bendruomenės centro pirmininkas Ramūnas Siniauskas.

 

Varžytuvėse buvo skirtos dvi užduotys, kurias komandos pateikė išradingai ir kūrybingai: protų mūšis ir namų darbas – žinomos pasakos šiuolaikinė vaidybinė improvizacija, atskleidžianti renginio temą. Pasirodymus vertino komisija: Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Zita Tytmonienė (komisijos pirmininkė), Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos neformaliojo švietimo ir nepamokinės veiklos skyriaus vedėjas Saulius Ambrazaitis ir Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos direktorė Alma Uznė.

 

Kol komisija skaičiavo rezultatus, renginio dalyviai klausėsi aktoriaus, režisieriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Andriaus Kaniavos koncerto. Renginio pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti diplomai ir prizai. Vietos šiemet nebuvo skirstomos, kad visi, kaip ir iki šiol, norėtų dalyvauti. Tačiau visos komandos gavo nominacijas. Buvo ir artistiškiausia, ir linksmiausia, gero skonio, originaliausia…

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokyklos komanda „Alternatyva“, kurią sudarė 8a klasės mokiniai Haroldas Kuliešius, Eisvinas Kuliešius, Luka Jakelaitytė, Toma Aniulytė, Edvinas Paulaitis, Matas Stankaitis. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Daivai Malskytei, padėjusiai paruošti mokinius šiam konkursui.

 

Saulena Lukšienė

Socialinė pedagogė

Vaida Beinarienė

Psichologė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.