Valdovų rūmuose bus apdovanoti tarptautinėse olimpiadose dalyvavę Lietuvos mokiniai ir jų mokytojai

2022 m. gruodžio 21 d. 11 val. Valdovų rūmuose vyks jau gražia tradicija tapusi šventė, į kurią rinksis tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose Lietuvai atstovavę mokiniai, juos rengę mokytojai ir komandų vadovai. Juos pasveikins švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

 

Tarptautiniuose renginiuose šiemet dalyvavo 135 Lietuvos mokiniai. Jaunieji talentai ant laimėtojų pakylos kopė net 84 kartus. Įvairiose tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose buvo pelnyti 9 aukso, 13 sidabro ir 42 bronzos medaliai. Iškovotos 4 pirmosios vietos, 1 antroji ir 2 trečiosios, vienas specialusis prizas. Taip pat pelnyta 10 pagyrimo raštų.

 

Didžiausio įvertinimo Lietuvos moksleiviai sulaukė šiais metais nuotoliu vykusioje muzikos olimpiadoje, kurioje prizines vietas iškovojo visi šeši Lietuvai atstovavę mokiniai – jie pelnė keturis aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalį. Lietuvos atstovams taip pat atiteko ir geriausios kompozicijos bei geriausiai atliktos dainos nominacijos.

 

Ne ką prasčiau mokiniams sekėsi ir tarptautinėje geografijos olimpiadoje. Iš jos jaunieji geografai parsivežė keturis medalius: du aukso ir du sidabro, ir tapo geriausius rezultatus pademonstravusia Europos šalimi, pasaulio lyderių lentelėje nusileidusia tik Singapūrui. Iš Europos šalių geografijos olimpiados lietuviai taip pat negrįžo tuščiomis – čia buvo pelnyti vienas sidabro ir net penki bronzos medaliai.

 

Išskirtiniu pasiekimu šiemet pažymėtas prestižinis Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursas – Lietuvos atstovė ne tik pateko tarp trijų geriausių Europos jaunųjų mokslininkų, apdovanotųjų pirmąja vieta, bet ir iškovojo specialųjį prizą – kelionę į Nobelių teikimo ceremoniją.

 

Puikius gebėjimus Lietuvos komanda pademonstravo pasaulio komandinių debatų čempionate. Anglų kaip užsienio kalbos kategorijoje mūsų atstovai užėmė pirmąją komandinę vietą, čia taip pat buvo iškovotos ir pirma, ketvirta, penkta ir dešimta asmeninės vietos.

 

Šiais metais džiugina ir tarptautinės ekonomikos olimpiados rezultatai. Joje prizinių vietų pasirodė verti visi Lietuvos delegatai. Jaunieji ekonomistai pelnė penkis medalius: vieną sidabro ir keturis bronzos. Medalius iškovojo ir visi keturi tarptautinėje biologijos olimpiadoje dalyvavę mokiniai – iš Jerevane vykusios olimpiados jie grįžo su vienu sidabro ir trimis bronzos medaliais.

 

Įspūdingų rezultatų mūsų atstovai pasiekė ir tarptautinėje geomokslų olimpiadoje, kurioje be asmeninių aukso, sidabro ir penkių bronzos medalių buvo pelnyti ir du komandiniai medaliai už Nacionalinių lauko tyrimų projekto užduotyse parodytus gebėjimus. Šioje olimpiadoje prizinių vietų buvo verti visi deleguotieji mokiniai, o net penki iš septynių atstovų galėjo džiaugtis iškovoję po du ar daugiau medalių.

 

Galime didžiuotis ir Baltijos kelio komandinėje matematikos olimpiadoje trečiąją vietą užėmusia Lietuvos komanda, kurią nuo absoliučios pergalės skyrė tik du taškai – būtent tiek lietuvaičiai atsiliko nuo pirmąją vietą pelniusių Lenkijos ir Vokietijos komandų.

 

2022 m. lietuviai ne tik puikiai atstovavo mūsų šaliai svetur, bet ir turėjo galimybę priimti svečius Lietuvoje vykusiose Baltijos šalių geografijos ir Baltijos šalių chemijos olimpiadose.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.