„Vaikų žemė“ kviečia į Kultūros paso edukacijas ir pristato Baltijos šalių autorių knygiukus!

Šventiniam šurmuliui nurimus ir planuojantis antrojo pusmečio veiklas su mokiniais, kviečiame mokytojus susipažinti su „Vaikų žemės“ literatūrinėmis edukacijomis. Į susitikimus siūlo užsukti daugiau nei dvidešimt žinomų knygų kūrėjų. Paslaugos yra įtrauktos į Kultūros paso paslaugų rinkinį, todėl mokyklos iš Kultūros paso krepšelio gali sumokėti tiek už kontaktines, tiek už nuotolines edukacijas 1–12 klasių mokiniams.

 

Gimnazistams apie komikso žanro įvairovę pasakoja ir nebijoti klausytis savo širdies kviečia iliustruotoja Lina Itagaki, istorijų kūrimo subtilumus atskleidžia rašytojas Justinas Žilinskas, savo kūrybos keliu dalinasi rašytoja Ignė Zarambaitė, o kalbininkė Loreta Vaicekauskienė atskleidžia, kodėl jaunimo kalba įdomi mokslininkams.

 

Progimnazijos mokinius kalbėtis apie jausmus provokuoja rašytoja Dovilė Zavedskaitė, iliustruotoja Greta Alice dalinasi netikėtais faktais apie komiksų kūrimo principus, o rašytoja Jurga Vilė klausia – kas mums suteikia sparnus ir kodėl svarbu žinoti tautos istoriją?

 

Kaip visuomet, didžiausias būrys knygų kūrėjų yra parengę literatūrines edukacijas pradinukams. Aktorė Sigita Pikturnaitė ir dailininkė Ieva Juknytė vaikus kviečia į kūrybinius skaitymus įvairiomis temomis – nuo žadintuvų iki miestų ir pasakų! Artėjant Vilniaus miesto 700 metų gimtadieniui, edukatorė Rūta Norkūnė visos Lietuvos vaikų klausia – be ko Vilnius nebūtų Vilniumi? Rašytoja ir iliustruotoja Indrė Zaleckienė pasiruošusi parodyti, kaip treniruojamas poezijos raumuo ir kaip kuriami knygų personažai, o iliustruotoja Inga Dagilė išduoda, kodėl prasminga piešti tikrus herojus iš senovinių nuotraukų. Ir tai tik keli mūsų šių metų literatūrinės kelionės žingsniai! Visų edukacijų galeriją rasite puslapyje. Registruotis į dominantį renginį kviečiame kiekvieno edukacijų autoriaus puslapio apačioje.

 

Pradinukų mokytojas Andrius dalinasi klasės emocijomis po nuotolinės edukacijos: „Vaikai liepė perduoti milžinišką AČIŪ. Po susitikimo net į pertrauką nenorėjo eiti. Čiupę popieriaus lapus pradėjo kurti knygas. Man teko pasiimti didžiausią segiklį ir tiesiog atlikti susegėjo funkcijas“.

 

Dalinamės dar viena gera žinia pradinių klasių mokytojams ir bibliotekininkams – Baltijos šalių vaikų knygų kūrėjų sukurtus knygiukus galės skaityti viso pasaulio vaikai. 2020 metų pavasarį Lietuvoje gimusi akcija „Knygiukai į pagalbą vaikams“, pakvietusi vaikų knygų kūrėjus kurti trumpas iliustruotas istorijas, telpančias vieno popieriaus lapo knygelėse, sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo. Šiemet projektas peržengė mūsų valstybės sienas – Lietuvos, Latvijos ir Estijos vaikų literatūros ir skaitymo skatinimo organizacijos suvienijo jėgas įgyvendindamos tarptautinį projektą „Tiny Books from Baltic Authors“ („Baltijos šalių autorių knygiukai“), kuris subūrė 36 autorius, sukūrusius 18 knygiukų, skirtų 6–10 metų vaikams.

 

Vaikų ir paauglių knygų autoriai trumpas istorijas kūrė lygybės, kultūrinės įvairovės, žodžio laisvės temomis ir kviečia atsikratyti stereotipų, susijusių su negalia, lyčių vaidmenimis, diskriminavimu dėl amžiaus. Projekto iniciatoriai tiki, kad šiandieniniame pasaulyje apie tai turime pradėti kalbėtis jau vaikystėje. Knygiukai padeda tai daryti – jų skaitymas ir pokalbiai su vaikais apie perskaitytas istorijas gali prisidėti prie empatijos puoselėjimo ir namie, ir ugdymo organizacijose. Knygiukus rasite ir galėsite atsispausdinti apsilankę čia.

 

„Vaikų žemės“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.