Vaikų – tėvų – pedagogų diena Kauno vaikų darželyje „Vaivorykštė“

Silvija Sipavičienė
,
Kauno vaikų darželio „Vaivorykštė“ direktorė

Į tradicinį įstaigos renginį „Vaikų – tėvų – pedagogų diena Vaivorykštėje“ tėvai renkasi po darbų. Šiemet – jau 18-ąjį kartą. Mūsų bendruomenėje sakoma, kad „tokių tėvų dėka laikosi darželis“. Jie kasdien dalyvauja vaiko ugdymo procese, mielai bendrauja ir bendradarbiauja su pedagogais. „Džiaugiamės, kad mūsų grupėje abejingų nėra, – sako pakalbintos „naujokų“ (taip mes vadiname trimečių tėvus) mamos Asta Brazauskienė, Agnė Gudeliauskienė, Ieva Mockienė, Judita Lydienė. – Kaip galime nedalyvauti, neužsiimti su savo vaikais, kai sudaromos tokios sąlygos.“ Algirda Prankaitė pajuokavo: „Niekada nebūčiau sugalvojus, kaip panaudoti paprasčiausią žalią tinklą iš „Senukų“. Man jis tik darže tinka, o darželyje virto gražiausiu pano. Džiaugiuosi besimokydama iš auklėtojos Aušros Lagunavičienės.“

 

Šį kartą Maisto gaminimo dienos pristatymas turėjo kitą atspalvį. Trys priešmokyklinės grupės (6–7 metų amžiaus) susitarusios pasirinko skirtingas užduotis, nors visų tikslas buvo bendras – pristatyti palankaus vaikų sveikatai maisto naudą. Vietoje tradicinės „baltos“ mišrainės nuspręsta pjaustyti ir gaminti žalias salotas, pagardinant aliejaus, medaus ir citrinų sulčių užpilu. Gaminant užpilą, vaikai stebėjo ir tyrinėjo. Visų nuostabai, medus puikiai tirpsta citrinų sultyse. O kaip smagu jas išspausti! Padėdamos pjaustyti salotas mamos Irma Balsevičienė, Živilė Pocevičienė, Rita Žižienė, Jurgita Jurčienė neatsistebėjo ir džiaugėsi vaikų įgūdžiais. Tėvai neslėpė, kad salotos nelabai vaikų namie mėgstamas patiekalas, todėl buvo nustebinti, kad darželyje mažyliai jas valgo.

 

Kitose dviejose priešmokyklinėse grupėse vyko sveikuoliškų kokteilių gamyba ir ragavimas. Sudėtis skirtinga: bananai, kriaušės, špinatai ir bananai, kriaušės ir braškės. Buvo naudojamas pienas arba vanduo. Už degustaciją atsakingi tėvai Nijolė Barštienė, Jurgita Rimkutė, Evelina Jaškūnė, Mindaugas Bivainis, Erika Valeikienė ir kiti nespėjo pildyti ąsočių ir puodelių. Visgi „žaliasis“ koktelis su špinatais buvo mažiau populiarus. Vaikai labiau rinkosi su braškėmis, su pienu, o suaugusieji – su vandeniu.

 

Pedagogės Virginija Šalčienė, Vilija Švažienė, Dalia Dambrauskienė, auklėtojų padėjėjos Jelena Sindarienė, Inga Masaitytė, Dangira Bačkaitienė plušėjo iš peties: reikėjo suktis, kad nieko niekam netruktų, atsakinėti į klausimus, kad visi išeitų patenkinti ir visko paragavę.

Pastaruosius trejus metus daug dėmesio įstaigoje kreipiame į sveikatai palankaus maisto gamybą, jo pristatymą tėvų bendruomenei. Išbandome įvairius naujus patiekalus iš Ramintos Bogušienės knygos „Sveikatai palanki mityba“, t. y. bulvių-brokolių košę, bulvių-morkų košę. Įvairias košes gardiname sėklomis, riešutais, uogomis. Verdame vegetariškas daržovių sriubas.

 

Kadangi esame pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla, išskiriame pagrindinius tikslus: saugoti vaikų sveikatą, užtikrinant maitinimą sveikatai palankiu maistu, mokyti vaikus ugdytis skonį, paskatinti juos valgyti įvairų maistą ir išmokyti tinkamai elgtis prie stalo. Džiaugiamės, kad Kauno vaikų darželis „Vaivorykštė“, anot tėvų Tomo Giliaus, Virginijos Stakvilevičienės, Sandros Čepukonienės ir kitų, yra ta vieta, kurioje vaikai mokomi gero skonio, mitybos pagrindų ir valgymo kultūros.

Jeigu Jus sudomino „Vaikų – tėvų – pedagogų dienos“ organizavimo galimybės, daugiau informacijos rasite www.vaivorykste.kaunas.lm.lt/.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.