Vaikų filmas apie legendinį prūsų vadą Herkų Mantą

Aleksas Bartnikas
,
kūrybinio projekto vadovas

Kaliningrado srities mokyklų, Maskvos 1247 Jurgio Baltrušaičio mokyklos, Vilniaus „Lietuvių namų“ gimnazijos moksleiviai ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai vaikų stovyklos „Palikimas-8“ kūrybinėse dirbtuvėse sukūrė apie legendinį prūsų vadą Herkų Mantą filmą, kuri režisavo Vilniaus animatoriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė-Aškinienė. Visų dalyvių skaičius – 31.

 

Jaunieji menininkai 2021 spalio–lapkričio mėnesiais rinko istorinę medžiagą, kūrė gyvus piešinius, atskleidžiant herojaus gyvenimo ryškiausius epizodus. Nemažai neigiamos įtakos turėjo pandemija. Dauguma animacijos technikos ir praktinių užsiėmimų vyko nuotoliniu būdu, ir tik Vilniaus moksleiviai turėjo galimybę kurti gyvai.

 

Vaikų kūrybos procesą stebėjo bei lydėjo pedagogai: Tatjana Pavlova (Sovetskas), Elena Vasiljeva (Kaliningradas), Aira Gurauskaitė (Vilnius), Anna Timofejeva (Maskva).

 

Filmo nuorodos: LT ir RU.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.