Vaiko savivertės stiprinimas, taikant dailės terapiją

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ „Viščiukų“ grupės vaikai, tėveliai, auklėtojos Marytė ir Lina dalyvavo dviejų mėnesių kūrybinėje veikloje, kurios idėja kilo remiantis pozityvios tėvystės ugdymo rekomendacijomis. Veiklos tikslas – stiprinti vaiko savigarbą ir pozityvios komunikacijos pamatą. Pasak Irenos Leliūgienės, savęs vertinimas vaikystėje formuojasi girdint ir suprantant kitų žmonių vertinimus, ypač suaugusiųjų. Teigiamas suaugusiųjų vertinimas – emocinio pasitenkinimo veiksnys.

 

Edita Vosylienė teigia, kad „dailė yra pasitelkiama kaip bendravimo priemonė, teikianti informacijos apie šeimos funkcionavimą neformalioje situacijoje, mažiau priklausant nuo įsigalėjusių kontrolės mechanizmų ir elgesio šablonų; padedanti geriau pažinti įvairaus amžiaus ir patirčių narius bei juos suartinti“. Apžvelgę šios temos svarbą, pasitelkę dailės terapijos metodą „Viščiukų“ grupės ugdytiniai, tėveliai ir auklėtojos augino „Pastiprinimų medį“, dalyvavo kūrybiniame procese, jį aptarė.

Dėkojame tėveliams, kurie nuoširdžiai dalyvavo kūrybinėje kelionėje, stiprindami vaiko savęs vertinimą, įžvelgė tame prasmę ir reikalingumą.

 

Tėvų atsiliepimai:

„Psichologės patarimus taikome namuose. „Pastiprinimų medis“ duoda naudos, auginame toliau“ (Austėjos mama Živilė);

„Šauniai sugalvota, gera idėja“ (Jokūbo mama Oksana);

„Labai patiko. Tai taikau namuose savo vaikams“ (Emilijaus mama Vilma);

„Ąžuolas akivaizdžiai stengėsi daryti gerus darbus, kad ant medžio būtų kuo daugiau lapelių. Labai geras būdas skatinti vaikus gražiai elgtis“ (Ąžuolo mama Greta);

„Ignas pradeda suprasti, kas yra geri ir blogi darbai, ką galima ir ko negalima daryti, atsirenka draugišką aplinką, kurioje norėtų būti, žaisti, draugauti su grupės ir kitais draugais. Kartu klausome, mokomės. Būna sunkumų ir nesutarimų, bet mes ir toliau stengiamės, dirbame. Ačiū“ (Igno tėtis Dainius).

 

Vilija RACEVIČIENĖ

Kėdainių l.-d. „Puriena“ psichologo asistentė

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.