Vaiko pažinimo objektas – visas pasaulis, gyvoji ir negyvoji gamta

Natalija Zabolevičienė
,
 l.-d. „Atžalėlės“ vyr. mokytoja

Dirbdama lopšelio-darželio „Atžalėlės“ „Bitučių“ grupėje pastebėjau, kad vaikai nuolat domisi tuo, kas juos supa. Jie pastebi ne tik tai, ko nepastebėti neįmanoma, pavyzdžiui, kaip lyja lietus, bet ir pačius mažiausius vabaliukus. Vaikai atkreipia gamtoje mano dėmesį į tai, kas juos žavi, suteikia daug įspūdžių, teigiamų emocijų. O ką kalbėti apie tai, kai dar ir grupėje vaikai turi galimybę ką nors sukurti savo rankomis. Pasivaikščiojimo metu mažieji pastebėjo pirmąsias skruzdėlytės. Kilo mintis bendradarbiaujant su tėveliais pasiūlyti vaikams grupėje sukurti savitą skruzdėlyną ir skruzdėlytes. Kad ugdymo(si) procesas vyktų sėkmingai, vaikai turi jausti komfortą. Vaikams buvo sukurta palanki aplinka, kad jie patys būtų kūrėjai ir atradėjai. Kaip teigia P. Jucevičienė, aplinkoje veikia besimokantysis, kurio mokymąsi per jam suprantamą mokymosi aplinką tiesiogiai sąlygoja edukacinės aplinkos veiksniai.

 

Labai džiaugiuosi savo grupės vaikų tėveliais, kurie visada geranoriškai prisideda prie organizuojamų projektų, veiklų. Tai daro labai didelę teigiamą įtaką vaikų ugdymui(si) ir, be abejo, bendravimui su tėveliais. Vaikai kartu su jais rinko pagaliukus, kankorėžius. Grupėje kartu su vaikais sukonstravome skruzdėlyną, apklijavome pagaliukais ir padarėme daug mažų savitų skruzdėliukų. Taip pat vaikai pagilino žinias apie skruzdėlių gyvenimo būdą, sužinojo, kokia yra skruzdėlės sandara, kur jos gyvena, kuo minta, kaip ginasi nuo nelauktų svečių.

 

Kaip teigia A. Urbonienė: „Tyrinėdami vaikai tampa aktyvūs ugdymo proceso dalyviai, veikia savarankiškai ir grupelėmis. Tam, kad tyrimas pavyktų, jie turi susikaupti, kantriai išlaukti bandymo pabaigos, dirbti atsargiai. Tai – svarbūs įgūdžiai šiuolaikiniam vaikui, kuris pasižymi padidėjusiu judrumu, siekia greito rezultato“.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *