Vaikai pagerino du suaugusiųjų rekordus

Vytautas Navaitis
,
knygos „Lietuvos rekordai“ redaktorius

Lietuvos rekordus jau beveik 30 metų registruojanti „Agentūra Factum“ pripažino, kad pagerinti du ankstesni sceniniai rekordai ir registruoja naują Lietuvos rekordą. Tai – Laimučio Vilkončiaus dviejų veiksmų opera vaikams „Paukštė“, kurioje dalyvavo daugiausia spektaklio atlikėjų: 334 dainininkai, 48 šokėjai ir 24 aktoriai – iš viso 406 atlikėjai, sužavėjusieji pilnos Vilniaus „Compensa“ koncertų salės žiūrovus.

Andrejaus Kovzano nuotr.

Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, pasitelkdama bičiulius, sumanė netradiciškai pažvelgti į šiuolaikinės operos pastatymą, todėl pastatė dviejų veiksmų operą vaikams, sukurtą pagal legendinio Nobelio premijos laureato Maurice Maeterlincko kūrinį „Žydroji Paukštė“. Alegorinėje muzikinėje pasakoje du vaikai keliauja po vaizduotės pasaulį, kuriame sutinka daug simbolinių veikėjų. Per visą kelionę juos lydi Visatos valdovas Laikas, po truputį atskleisdamas gėrio ir blogio paslaptis, šviesos ir tamsos galias, kad simbolinė Laimės paukštė pati nutūptų ant peties. Operos veikėjus ir įvykius įkūnijo šešių chorų pirmos–vienuoliktos klasių 334 dainininkai, 9–13 metų 48 šokėjai ir 12–14 metų 24 aktoriai.

 

Šią operą sukūrė: kompozitorius Laimutis Vilkončius, libreto autorė Birutė Mar, režisierė – Eglė Storpirštienė, choreografai – Aušra Beniuševičienė ir Žilvinas Beniuševičius, dailininkai-scenografai – Jolita Česonytė ir Raimondas Gnižinskas, dalyvaujant šešiems Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ chorams ir Merginų ansambliui, Vilniaus kultūros centro teatro studijai „Elementorius“ ir Lietuvos tarptautinei baleto akademijai, pastatymo sumanytojai Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ mokinės, šios mokyklos administracija ir chorų vadovai.

 

Šiuo didžiausiu spektaklio atlikėjų skaičiaus rekordu vaikai pagerino net du ankstesnius suaugusiųjų rekordus, tokius kaip daugiausia patalpoje spektaklio atlikėjų, pasiektą Kaune „Žalgirio“ arenoje“ 2019 m. balandžio 3 d. Tuomet tarptautiniame spektaklyje-miuzikle „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ patalpoje spektaklį atliko 105 aktoriai, dainininkai ir šokėjai. Taip pat pagerintas ir spektaklio aktorių gausos absoliutus rekordas.

 

Su spektakliais siejamų rekordų Lietuvos rekordų knygoje ir daugiau. Pažymėtinas ilgiausiai vaidintas spektaklis. Net 62 metus 3 mėnesius 29 dienas, išsaugant dailininko Vytauto Palaimos sukurtą pirminį scenovaizdį, primenantį XX a. vidurio Lietuvos teatro stilistiką, vaidintą Boriso Dauguviečio trijų veiksmų komediją „Žaldokynė“, režisuotą Kazimieros Kymantaitės, pastatytą Vilniaus Valstybiniame dramos teatre (dabar Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir kt.

 

„Švietimo naujienų“ red. past.: leidinio redakcija ne tik prisidėjo prie renginio sklaidos, bet ir dalyvavo jame, įsitikino operos vaikams išskirtinumu, menine verte ir atlikėjų gausa. Galime patvirtinti, kad rekordai tikrai buvo pasiekti, įdėta daug kūrėjų, pedagogų ir jaunųjų atlikėjų darbo, kurio rezultatą įvertino publika.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras