„Vabzdžių ir vabaliukų fiesta“

Vabaliukai kraipo ūsą:

Visados draugais mes būsim!

Juk vaikai ir vabalai

Sutaria kartu gražiai!

 

Gamtoje žmogui gera. Norisi, kad joje būtų gera visiems, ir tiems, kurie joje gyvena nuolat. Visi vabalėliai, kurie gyvena gamtoje yra svarbūs ir reikalingi, todėl juos reikia saugoti.

 

Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ mokytojos įgyvendino projektą „Vabzdžių ir vabaliukų fiesta“. Lopšelis-darželis jubiliejaus proga savo aplinką praturtino „Vabalų ir vabzdžių kiemeliu“, kurį įrengė mokytojos Gintarė Vaitekūnienė, Indra Žukauskienė, Sandra Striuogienė, Violeta Sabaliauskienė, mokytojų padėjėjos: Deimantė Valiukienė, Rugilė Bartkutė.

 

Visa savaitė (gegužės 16–20 d.) projekte dalyvaujančių  grupių „Drugeliai“ ir „Ančiukai“ vaikams buvo pilna įspūdžių, netikėtumų, naujų žinių, teigiamų emocijų.

 

Vaikai su mokytojomis svečiavosi Joniškio žemės ūkio mokykloje, kur neformaliojo ugdymo organizatorė Enrika Budrytė vaikučiams aprodė „Vabalų ir vabzdžių viešbutį“, pasakojo apie vabalus ir vabzdžius, atsakė į klausimus. Vaikščiodami mokyklos takeliais vaikai surado bičių namus-avilius.

 

Gegužės 18 d. vaikučiai sulaukė svečio – drugelių kolekcininko Juozo Dūdos. Svečias jau tris dešimtmečius kolekcionuoja egzotinius drugelius iš viso pasaulio ir turi sukaupęs didžiulę, vertingą jų kolekciją.

 

Vaikai gėrėjosi drugelių spalvomis, raštais, stebėjosi jų dydžiu, sužinojo, ką jie valgo. Pamatė kaip atrodo drugelių kiaušinėliai, vikšrai, lėliukės. Daugiausia dėmesio sulaukė drugelis Madagaskaro Kometa (vaikus sužavėjo savo spalvomis ir neįprasta „uodega“). Sužinojo, kad dideli bei ryškių spalvų drugeliai gyvena šiltuose kraštuose, o maži drugeliai matomi mūsų Lietuvos pievose.

 

Gegužės 19 d. grupių „Drugeliai“ ir „Ančiukai“ vaikučiai ir jų mokytojos, kartu su direktore Rita Šiliniene, mokytoja Gražina Vėtiene, „Vabzdžių ir vabalų kiemelį“ pristatė visai darželio bendruomenei. Kartu su Joniškio sporto centro gimnastikos mokytoja Dovile Ramšaite vaikai smagiai, aktyviai sportavo ir šoko vabaliukų šokį.

 

 

 

Ačiū „Ančiukų“ grupės ugdytinės Auksės tėčiui Šarūnui Martinaičiui už sukurtą ir padovanotą darželiui „Vabzdžių ir vabalų viešbutį“.

 

Kiemelyje medžio ripkų takeliu vaikai kaip žiogeliai galės nustraksėti iki vabzdžių ir vabaliukų namelio. Ne tik vaikučiai, bet ir suaugusieji galės stebėti, tyrinėti, kokie gyventojai įsikurs greičiausiai, mokysis plačiau pažinti vabzdžių pasaulį.

 

Kiemelyje turime ir bičių namelį – avilį. Jame tikros bitutės negyvens, bet viduje galima atrasti tikrų korių, kuriuose bitės laiko medaus ir bičių duonos atsargas ir augina palikuonis.

 

Spalvingame stende nuskenavę QR kodą vaikai galės plačiau susipažinti su boružėle, drugeliu, blake kareivėliu, žiogu, bite, skruzdėle ir atlikti įvairias smagias užduotėles.

 

Gegužės 20 d. „Drugelių“ ir „Ančiukų“ vaikučiai vyko į Žagarės miestelyje įsikūrusį „Kaliausių fabrikėlį“. Jaukioje, šiltoje menininkės Aušros Petrauskienės dirbtuvėlėje vaikai ne tik kūrė drugelius, bet vaišinosi kvapnia mėtų arbata bei skanavo sausainukus.

 

Grupių „Drugeliai“ ir „Ančiukai“ projektas „Vabzdžių ir vabaliukų fiesta“ vaikučiams suteikė ne tik daug džiaugsmo, bet ir žinių apie mus supančius mažesnius žemės gyventojus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.