Užuojauta – stiprybės ženklas

Edita Kazlauskienė
,
PKNPM socialinė pedagogė metodininkė

„Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas.“ (Dalai Lama)

 

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM) vyko tolerancijos renginys „Veikime kartu“, skirtas Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė) – priešingos nuomonės arba įsitikinimų gerbimas, pakanta. Šių metų Tolerancijos dienos pilietinė iniciatyva „Tolerancijos raktas“, kuris puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų. Kitokį ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Renginys organizuojamas įgyvendinant Panevėžio miesto neigiamų socialinių reiškinių prevencinį projektą „Augu sveikas, kai žinau – 2“. Jame dalyvavo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos P–10 klasių mokiniai ir svečiai iš Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos: 5–8 klasių mokiniai ir socialinė pedagogė Inga Navickienė kartu su teatro studijos mokytoju Gintaru Petraičiu.

 

Svečiai vaidino mums draugiškų gyvūnėlių istoriją, kuri mokė būti mandagiems, tolerantiškiems, padėti vieni kitiems. Paskui visi kartu atlikome kūrybines užduotis: šokome, žaidėme smagius žaidimus, kūrėme stebuklingus raktus, kalbėjome apie tolerancijos svarbą, pakantumą, pagarbą ir draugiškumą.

Svečiams iš „Vyturio“ progimnazijos mūsų mokyklos lietuvių gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas vedė gestų pamokėlę, supažindino su gestų kalbos abėcėle, mokė pasakyti savo vardus ir papasakojo gestų kalbos istoriją.

Išmokome, kad tolerancija yra mandagumas, supratimas, pagarba, draugiškumas, pagalba, kuri mums visiems padeda. Labai džiaugiamės, kad kartu sukurti raktai atrakino širdis į gerumą, meilę ir draugiškumą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.