Užsimezgė graži draugystė

Rima Skrinskienė
,
mokytoja metodininkė

Vaikystės potyriai, paremti gamtos ir savęs tyrinėjimu per asmeninę patirtį, padeda įgyti bendravimo su kitais vaikais patirties. Pastaruoju metu, išgyvenant pandemijos laikotarpį, mūsų ugdytiniai bendrauja su tuo pačiu ugdytinių ratu. Įspūdžius, patirtus išgyvenimus norisi papasakoti platesniam ratui draugų.

 

Balandžio 16 d. vaizdo skambučiu Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė‘ priešmokyklinio ugdymo grupė 6A bendravo su Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ STEAM grupės ugdytiniais ir jų mokytoja Vaida Trakšele. Susitikimo tikslai buvo užmegzti ir palaikyti draugiškus santykius bei dalytis gerąja STEAM veiklų patirtimi. Darželis „Eglutė“ jau turi patirties organizuojant STEAM veiklas. 2020 m. buvome įvertinti „STEAM School Label“ platformoje, įstaiga gavo „Competent“ (STEAM mokyklos) ženkliuką. Savo grupėje taikau STEAM ugdymą, dalyvauju STEAM idėjų mugėse.

 

Tačiau buvo be galo smagu sužinoti, kokius eksperimentus atlieka mažieji mūsų draugai, kokia jų edukacinė STEAM aplinka. Virtualaus susitikimo metu vaikai rodė vieni kitiems eksperimentus, sudainavo draugystės dainelę, tryško puikiomis emocijomis. Mūsų priešmokyklinukams buvo smagu klausytis draugų, stebėti jų atliekamų eksperimentų. O patiems rūpėjo nuodugniai pademonstruoti, kaip veikia grupėje esanti inovatyvi priemonė – ,,išmanusis draugas“ robotukas, valdomas planšete. ,,Išmanusis draugas“, vaikų pastangų dėka, gali įveikti įvairius labirintus, važiuoti tuneliais, bei šviesomis ir garsais reikšti emocijas.

 

Su dideliu malonumu įsitraukėme į Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ organizuojamą respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių STEAM projektą „Gėlytę auginu – darželį puošiu“. Užsimezgusi draugystė bus puoselėjama ir ateityje. Nes STEAM veiklos vaikams yra įdomios, patrauklios, skatinančios veikti, mąstyti, spręsti problemas. O STEAM mokytojas – kūrybiškas, gebantis nustebinti ne tik ugdytinius, bet ir bendraminčius kolegas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.