Užmirštos technologijos įkvepia būsimuosius fotografus

Danutė Meškinytė
,
profesijos mokytoja metodininkė

Nauja – tai seniai pamiršta sena. Populiarėja ir yra atgaivinamos senos fotografijos technologijos, kurių pažinimas jauniems profesionalams padeda rasti savitą raiškos būdą, išplėsti meninės raiškos priemonių pasirinkimą.

Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje fotomenininkas Artūras Šeštokas surengė edukacinę laboratoriją, kurioje parodė šlapio kolodijaus fotografijos techniką.

Edukacijos tikslas – ne tik pristatyti menininko kūrybą ir parodyti technologiją, bet ir leisti mokiniams prisiliesti prie „amžino atvaizdo“ kūrimo magijos. Per edukaciją A. Šeštokas apžvelgė šio metodo atsiradimo istoriją. Fotomenininkas pademonstravo visą lėtąjį šlapio kolodijaus nuotraukos kūrimo procesą: pradedant nuo apšvietimo sukūrimo, fotografavimo iki galutinio stiklo plokštelės fiksavimo. Jo turimos priemonės leido stebėti fotografijos ryškinimo procesą, dėl šviesos poveikio įprastai slepiamą tamsiame kambaryje.

 

Dalyvavimas šioje kūrybinėje laboratorijoje fotografijos profesijos mokiniams parodė, kad iki šio laikmečio nuotraukų gausos ir fotografavimo paprastumo nueitas ilgas eksperimentų ir mokymosi kelias. Įgyta patirtis įkvėpė gilintis į pasirinktos fotografo profesijos subtilybes, kurti ir nuolat siekti meistriškumo.

 

Gvido Taurinsko ir Gedimino Sasso nuotraukos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.