Užgavėnių kaukių šėlsmas

Ligita Narutavičienė
,
Mažeikių l.-d. „Gintarėlis“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Praūžė Užgavėnės – visų labai mėgiama ir viena smagiausių kalendorinių švenčių visoje Lietuvoje. O kaukės – vienas pagrindinių šios šventės atributų. Lietuviai Užgavėnių kaukes dažniausiai droždavo iš medžio, tačiau dėl ilgo gamybos proceso ilgainiui vis labiau prigijo kiti gamybos būdai – iš kailio, popieriaus, kartono ir kitų medžiagų.

 

„Užgavėnių kaukių kūrimas iš šiuolaikinių medžiagų, – puiki galimybė kūrybiškumo ugdymui ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje“, – pastebi Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pavaduotoja ugdymui Ligita Narutavičienė, pasiūliusi mokytojoms Esmeraldai Butaitei, Dainorai Ružauskienei, Ingai Miniauskienei ir Ritai Burlakovienei sukviesti rajono pedagogus ir surengti kūrybines dirbtuves, kurių metu prisiminta papjė mašė technika, pasiūlyta idėjų, kaip panaudoti antrines, gamtines ar šiuolaikines medžiagas kuriant kaukę.

 

Siekiant glaudaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų, mokytojų (globėjų ir kitų šeimos narių) tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo įgyvendinant kūrybines idėjas ir fantazijas, skatinant geriau pažinti įvairių Lietuvos regionų ir etninių žemių Užgavėnių personažus ir kaukių gamybos technologijas, respublikinėje parodoje „Užgavėnių kaukių šėlsmas“ dalyvavo ir kaukes kūrė 137 atstovai iš įvairių Lietuvos miestų, rajonų švietimo, ugdymo, mokymo įstaigų.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.