Uždarėme „Močiutės skrynią“

„Saulės grįžtuvių laukimo pradžios“ švente baigėsi respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninių-kūrybinių darbų konkursas „Iš močiutės skrynios“, skirtas Tautinio kostiumo metams ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Konkursą organizavo Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komandos pedagogės. Jo tikslas – pasitelkiant įvairias technikas atskleisti ornamentikos elementų įvairovę, mūsų ainių tautinių audinių raštų, spalvų ir ornamentikos išskirtinumą, išsaugant tradicijas, tautinį tapatumą, istoriją.

 

Konkurse dalyvavo nemažas būrys ugdytinių iš Lietuvos lopšelių-darželių, dailės mokyklų. Įdomių, kūrybiškų darbelių sulaukėme iš Vilniaus, Telšių, Anykščių, Biržų, Vilkaviškio, Marijampolės, Raseinių, Klaipėdos, Šilutės, Kauno, Panevėžio, Babtų, Noreikiškių, Raudondvario ir Kėdainių ikimokyklinių įstaigų, dailės mokyklų. Per šventę lopšelio-darželio direktorė Birutė Naruševičienė įteikė dovanėlę ir diplomą III vietos laimėtojui Vincui Lazauskui, atvykusiam iš Kauno r. Raudondvario lopšelio-darželio „Riešutėlis“. Vincukas atvyko kartu su seneliais, kurie labai džiaugėsi anūko sėkme ir papasakojo apie darbelio „Iš promočiutės raštų skrynios“ atlikimo techniką. Taip pat buvo apdovanota mūsų ugdytinė Goda Staškutė II vietos diplomu ir dovanėle už darbelį „Saulutės“. Jai padėjo Kėdainių dailės mokyklos mokytoja Eligija Venclovienė. Puikūs darbeliai atkeliavo iš Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“: Elijos Valentavičiūtės „Gyvybės medis“ laimėjo I vietą ikimokyklinio amžiaus grupėje, o Karinos Kuprijanovaitės „Lietuvaitė“ – II vietą priešmokyklinio amžiaus grupėje. Savo kūrybiškumu nenusileido ir Vilniaus lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytinio Emilio Kukio darbelis „Gyvybės medis“ (II vieta ikimokyklinio amžiaus grupėje), priešmokyklinės „Kiškučių“ grupės vaikučių kolektyvinis darbas „Tai bent krepšelis“ (III vieta) iš Vilniaus lopšelio-darželio „Gilužis“. Anykščių lopšelio-darželio „Eglutė“ ugdytinė Vaineta Savickaitė priešmokyklinio amžiaus grupėje su spalvingu darbeliu „Pas močiutę“ laimėjo I vietą. Visi darbeliai eksponuojami lopšelyje-darželyje „Puriena“ surengtoje parodoje.

 

Po apdovanojimų laukė etnokultūros komandos pedagogių (vyresniųjų auklėtojų Gražinos Žiužnienės, Vilmos Jasenkaitės, Ritos Vigelienės, Linos Paulauskaitės, ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytojos Dalytės Ivoškienės) sukurta muzikinė pasaka apie obelėlę, kurios dosnumas pradžiugino našlaičius, senelius, vienišus žmones, mokė vaikus gerumo, darbštumo, atjautos. Šventėje dainavo kapela „Kukutis“ (auklėtojos Evelina Rajunčienė, Aldona Mikolajūnienė).

Renginio pabaigoje lopšelio-darželio direktorė B. Naruševičienė uždegė pirmąją advento vainiko žvakę ir palinkėjo gerumo, ramybės, susikaupimo, laukiant pačios gražiausios metų šventės – šv. Kalėdų.

 

Dalytė IVOŠKIENĖ

Kėdainių l.-d. „Puriena“ ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja,
etnokultūros komandos pirmininkė

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.