Unguros upės vingiais plaustu

Alma Janvariova (Balaikaitė)
,
Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytoja 

Vasara yra gražus vaikystės ir pats smagiausias laikotarpis.

 

Liepos 6 diena vaikams buvo itin ypatinga. Mes paminėjome gražią ir labai svarbią Lietuvos istorijoje datą – Mindaugo karūnavimo dieną ir Unguros upės vingiais patyrėme įspūdingą kelionę plaustu.

 

Pradėjome savo kelionę nuo Oziorsko (Darkiemio) miestelio, kuri  tęsėsi keturiolika kilometrų iki gyvenvietės Kolchoznoje (Krauleidžiai).

 

Vos atvykus į Oziorską organizatoriai pasitiko mus kaip garbingus svečius su vaišėmis, labai skaniu firminiu plovu ir gardžia žolelių arbata. Prieš išplaukiant, buvo surengta ekskursija. Vaikai daug sužinojo apie nadruvių ir Mažosios Lietuvos Darkiemio miestelio istoriją, kuriame senais laikais gyveno beveik vieni lietuvininkai, apie pirmą elektrinę ir jos įkūrėją, apie tiltus, malūną ir geležinkelį, kuris šiais laikais neegzistuoja.

 

 

Prieš kelionės pradžią buvo pravestas elgesio ant vandens instruktažas ir pateiktas pasiūlymas pavadinti mūsų šaunios komandos „laivą”. Keliautojai vienbalsiai suriko: „Malūnėlis!“. Vaikams šis žodis itin artimas, nes jau daug metų taip pavadintas jų lietuviško folkloro ansamblis.

 

Keliaujant upe vaikams buvo proga irkluoti patiems. O kad būtų smagiau, žaidėme lietuviškų žodžių žaidimus, mynėme mįsles, klausėmės įdomių istorijų apie Rytų Prūsijos bei lietuvininkų upės pakrantėse buvusias sodybas ir kaip kadaise gražiai atrodė šios be galo įspūdingos vietos. Sužinojome apie šimtamečius medžius ir jų atsiradimą, ir sustojus prie kranto ieškojome „saldaus lobio“ ir su karšta arbata jį suvalgėme.

 

Atvykus į galutinį kelionės tašką, daug žaidėme, klausėmės įdomių legendų apie Mažosios Lietuvos praeitį, šokome ir dainavome, maudėmės ir šildėmės prie ugnies, kepėme dešreles ir maršmelou.

 

Diena prabėgo labai greitai. Tad už tą gražią ir pilną gerų emocijų ir nuotykių progą norime padėkoti rėmėjams: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Tautos Fondo Lietuvos atstovybei ir jos atstovei Vidai Lelkaitienei, taip pat Mažosios Lietuvos Lietuvių Draugijos Čikagoje ir Karaliaučiaus krašto Lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkui Aleksui Bartnikui.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.