Ukmergės technologijų ir verslo mokykla dalyvavo tarptautiniame profesinio meistriškumo konkurse

Aušra Cesevičienė
,
Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė

Tarptautinis „Belt and Road“ profesinio meistriškumo konkursas vyko Kinijos Liaudies Respublikoje, Čongčingo mieste, gegužės 25–31 d. Kinijos ambasados kvietimu atstovauti Lietuvai patikėta vienai geriausių profesinių mokyklų – Ukmergės technologijų ir verslo mokyklai. Tarptautiniame profesinio meistriškumo konkurse dalyvavo 44 šalių komandos. Rungėsi atstovai iš Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Rusijos, Australijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Japonijos, Brazilijos, Prancūzijos ir kt.

 

Konkurse varžėsi 18 pagrindinių profesijų atstovai: mūrininkai, virėjai, apdailininkai, elektrikai, santechnikai, kirpėjai, grožio specialistai, floristai, siuvėjai, konditeriai, padavėjai-barmenai, telekomunikacijų, logistikos, sveikatos-socialinės priežiūros specialistai, automobilių mechanikai ir kt. Konkursas vyko pagal tarptautinius profesinių įgūdžių rengimo standartus, jį organizavo Kinijos žmogiškųjų išteklių ir socialinės apsaugos ministerija bei Čongčingo savivaldybė, Nacionalinė vystymo ir reformos komisija, Kinijos tarptautinio bendradarbiavimo ir vystymo agentūra. „Įgūdžių tobulinimas ir bendradarbiavimas“ – tokia buvo pagrindinė konkurso tema, o tikslas – toliau skatinti Šilko kelio temą: taiką ir bendradarbiavimą, atvirumą ir įsitraukimą, abipusį mokymąsi ir abipusę naudą, stiprinti profesinių įgūdžių patirtį ir bendradarbiavimą tarp pasaulio šalių ir regionų.

 

Mūsų komandai vadovavo Kristina Saladžienė, konkurso dalyviai Monika Takarevičiūtė ir Kęstutis Mockus užėmė 11 ir 7 vietas. Šalia apdovanojimų ir diplomų jie įgavo neįkainuojamos profesinės patirties, užmezgė naujus draugystės ryšius su įvairių šalių atstovais, susipažino su Kinijos kultūra, mokėsi kinų kalbos. Mes, konkurse dalyvavusios Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos mokytojos Aušra Cesevičenė ir Jurgita Edlinskienė, ne tik įgijome teisėjavimo tarptautiniame konkurse patirties, bet ir užmezgėme naudingus profesinius ryšius su kolegomis iš Honkongo, Korėjos, Maroko, Rusijos ir kt.

 

Konkurso dienotvarkė buvo labai įtempta, diena prasidėdavo 8 val. ryto, o baigdavosi 18 val. vakaro, tad tik vakarais visa Lietuvos komanda stengėsi pažinti vieną didžiausių Kinijos miestų – Čongčingą (5 pagal dydį Kinijos miestas, urbanistinėje miesto dalyje gyvena 9 mln., savivaldybėje 30 mln., o apskrityje 47 mln. gyventojų). Laisvalaikiu komanda aplankė Cičikou – senąjį miestą, statytą Songų Mingų dinastijos laikotarpiu, žavėjosi šventyklų didybe, Nacionalinio Ekspo gamtos sodo ir Kinijos cirko grožiu, aplankė garsiąsias pandas zoologijos sode ir t. t.

Miestas, kuriame vyko konkursas, vadinamas rūkų ir upių miestu, gražus tvarkingas, jame daug lyja, dažnai tvyro rūkai, yra labai daug tiltų. Per miestą teka Jangdzė, trečia pagal ilgį pasaulyje upė, ant kurios pastatyta didžiausia pasaulyje „Trijų tarpeklių“ hidroelektrinė, veikia 30 universitetų ir kolegijų, opera, teatras, cirkas ir t. t.

Iš konkurso komanda grįžo kupina puikių įspūdžių ir įgijusi patirties. Dėkojame Kinijos Liaudies Respublikos ambasadai ir mokyklos partneriams, draugams, padėjusiems rengtis konkursui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.