Ugdykime žmogiškumo ir atsakomybės daigus vaikų širdyse

Ineta Ragauskaitė
,
Alytaus l.-d. „Obelėlė“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Jeigu galėtume sunaikinti arba išgelbėti pasaulį, ar ilgai svarstytumėme, kurį variantą rinktis? Panašių galių turime kiekvienas – kasdieniai mūsų pasirinkimai kiek, ką ir kaip vartoti, lemia visuomenės ir visos planetos ateitį. Nesuvartoti maisto produktai, nupirkti ir išmesti niekam nepritaikyti daiktai, intensyvios gamybos ir augančio vartojimo neigiamos pasekmės paskatino Alytaus lopšelio-darželio „Obelėlė“ pedagogus aktyviau kalbėti apie socialinę atsakomybę.

 

Balandžio mėnesį įstaigos bendruomenė organizavo projektą „Augu atsakingas“. Jo metu kalbėjome su vaikais apie neretai pamirštamas gyvosios, negyvosios gamtos ir jos išteklių vartojimo pasekmes, kėlėme klausimą ir ieškojome atsakymo, kokie pasirinkimai labiausiai dera pilietiškam, atsakingam vartotojui? Diskutuodami su vaikais, žiūrėdami mokomuosius filmus, supratome, kad žmonės savo gerovę ir komfortą dažniausiai kuria aplinkos sąskaita ir mūsų planeta eina susinaikinimo link. Taigi, neigiamos vartojimo pasekmės aplinkai ir lopšelio-darželio mažuosius, ir jų tėvelius motyvavo elgtis atsakingai. Projekto metu sukūrėme uždarą „Facebook“ grupę „Naudoju atsakingai“. Joje vaikai ir tėvai galėjo tarpusavyje keistis jiems nereikalingais įvairiais daiktais, žaislais, drabužiais ir t.t. Keitėme vartojimo įpročius – daiktus naudojant ilgiau arba juos atiduodant kitiems ir nepaverčiant jų sąvartyno atliekomis. Tie, kurie norėjo atsidėkoti už įsigytus „naujus“ daiktus galėjo į lopšelį-darželį atnešti maisto beglobiams gyvūnams ir taip prisidėti prie jų išlaikymo. Visą surinktą maistą padovanojome asociacijai „Keturkojo viltis“.

 

Daug nuveikėme mokydami ir mokydamiesi prisiimti atsakomybę už savo elgesį ir veiklos rezultatus, už supančią aplinką ir joje esančią gyvybę. Juk svarbiausia ne žaislų ir daiktų kiekis, o vertybės, kurias diegiame augindami vaikus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *