Ugdomasis vadovavimas padeda keisti ateitį

Mindaugas Dambrauskas
,
projekto koordinatorius

Šiuolaikinėje, sparčiais šuoliais besivystančioje visuomenėje atsiranda inovatyvių metodų, padedančių asmenims tobulėti ir siekti savo tikslų įveikiant kelyje pasitaikančias kliūtis. Tam ir yra sukurtas ugdomojo vadovavimo (koučingo) metodas.

Kas yra ugdomasis vadovavimas (angl. Coaching)? Dauguma iš mūsų jį painioja su psichologija. Psichologai padeda asmenims spręsti problemas analizuodami asmens dabartinę būklę ir jo praeitį, o ugdomasis vadovavimas analizuoja dabartinę būklę ir ateitį – ateitį, kurioje žmogus nori save matyti ir tapti kuo nors ar kokiu nors konkrečiai. Siekdami nuolatinio asmens ir įstaigos tobulėjimo Šiaulių Lieporių gimnazijos anglų kalbos mokytojai – aš, Mindaugas Dambrauskas, ir Žana Braslauskienė, direktorės pavaduotojas ugdymui Saulius Urbas dalyvavo „Erasmus+“ KA1 programos 80 valandų trukmės ugdomojo vadovavimo mokymuose Turkijoje, Izmiro mieste. Kursus vedė didžiulę ugdomojo vadovavimo praktikos patirtį turintis ICF narys Serkutas Kizanliklis. Dalyviai įgijo tiek teorinių, tiek praktinių žinių, kurias grįžę pradėjo taikyti savo darbe. Pirmosios ugdomojo vadovavimo sesijos organizuotos mokiniams, atsiliepimai ir įspūdžiai ypač pozityvūs.

 

„Erasmus“ programos siekis yra visapusiškas asmenybės tobulėjimas, prie kurio prisideda ir kultūrinis šalies pažinimas, todėl laisvu nuo studijų metu buvo organizuotos išvykos į senovinius miestus – Effeso ir Pergamono muziejus, susipažinta su vietiniais papročiais ir kultūra aplankius autentišką kaimą Sirinče.

Dalyviai gavo mokymų baigimo diplomus ir turi teisę verstis ugdomojo vadovavimo veikla, tapti ICF nariais ir siekti aukštesnio vardo.

 

Kviečiame visus gimnazijos bendruomenės narius pabandyti keisti savo ateitį pasinaudojus mūsų bendruomenės ugdomojo vadovavimo specialistų paslaugomis.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA1 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.