Tvarus pilietiškumas ir pagarba aplinkai

Ema Vikulovaitė

Alytaus Putinų gimnazijos bendruomenė dalyvauja „Erasmus+“ programos strateginių partnerysčių projekte „Promoting Citizenship Education at School to Build Inclusive Societies“ (POLIS).

 

Gegužės 10–13 d. vyko projekto dalyvių susitikimas Bergene (Norvegijoje). Projekto tikslas – skatinti pilietiškumo ugdymą mokykloje, siekiant kurti įtraukias visuomenes. Projekte dalyvauja šešios šalys: Norvegija, Lietuva, Malta, Graikija, Italija, Turkija. Pirmojo mobilumo tema „Tvarus pilietiškumas ir pagarba aplinkai“ (angl. „Sustainable Citizenship and Respect for the Environment“). Šalių atstovams, susitikusiems gegužės 10 d. Media City centre, Metis mokyklos direktorius Kjartanas Navarsete papasakojo apie mokyklą, Bergeną ir Media City centrą. Vėliau mokiniai su dviem mokytojais sudainavo dainą, kurią, pasak jų, moka kiekvienas norvegas, ir pristatė savo potemę „Tvarus turizmas“, o graikai – „Švari ir prieinama energija“.

 

Gegužės 11 d. savo pateiktis pristatė ir kitos šalys – Turkija, Malta, Italija ir mes, lietuviai, Putinų gimnazijos mokiniai. Lietuvos komandos atstovai kalbėjo tema „Good Health and Well – being“. Mokiniai, taikydami interaktyvų įrankį „Nearpod“, pristatė Putinų gimnazijoje atliktos apklausos apie sveikus įpročius rezultatus, klausytojai turėjo galimybę interaktyviai atsakyti į klausimus, pasidalydami įžvalgomis apie savo sveikos gyvensenos įpročius. Putinų gimnazijos mokiniai kvietė auditoriją į diskusiją, parodydami savo sukurtą filmą apie sveiką gyvenseną.

 

 

Mokinius sudomino turas po Bergeno žymias vietas naudojantis programėle „ActionBound“. Norvegijos atstovų mokykloje gaminome stendus apie savo šalis ir mokyklas, jas pristatinėjome, o vakare žaidėme stalo žaidimus, bendravome ir valgėme picas. Įspūdį paliko ir kopimas į kalnus, vykęs gegužės 12 d.

 

Viešnagės pabaigoje, gegužės 13 d., visiems buvo įteikti sertifikatai. Vėliau keliavome į Bergeno akvariumą, kuriame stebėjome ruonius, pingvinus, įvairaus dydžio ir margumo žuvis, krokodilus, tarantulus, gyvates ir vėžlius. Džiaugėmės, kad turėjome laisvo laiko dar pasižvalgyti po Bergeną. Visa kelionė buvo tikrai nuostabi, sužinojome apie kitas šalis, jų tradicijas, maistą ir kultūrą, bendravome ir bendradarbiavome su projekte dalyvavusių šalių mokiniais ir mokytojais.

 

„Erasmus+“ strateginių partnerysčių projektas „Promoting Citizenship Education at School to Build Inclusive Societies“ (2020-1IT02-KA229-079362_5).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.