Turtingas kelias į Vasario 16-ąją

Aurelija Dirginčienė
,
Šiaulių „Juventos“ prog-jos pradinių klasių mokytoja

Trečiokai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai pradėjo ruoštis mėnesio pradžioje. Pirmiausia teko išsiaiškinti, kuo skiriasi Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Mokyklos bibliotekoje vykusiame rytmetyje, skirtame Vasario 16-ajai, vaikai sužinojo, kas yra signatarai, kokį Lietuvai svarbų dokumentą jie pasirašė.

 

Marko tėvelis į klasę atnešė ąžuolinių plokščių, kurios tapo mokymosi atspirties tašku. Per  matematikos pamoką mokydamiesi apie perimetrą, matavome, skaičiavome plokštelių dydį. Ir tai dar ne viskas – erdviniai kūnai, dirbant grupėse, buvo labai greitai sukomponuoti. Ąžuolą „apčiupinėjome“ iš visų pusių: prisiminėme, kad tai tvirčiausias Lietuvoje augantis medis, kad tai stiprybės ir ištvermės simbolis, kad Stelmužės ąžuolas yra vienas iš didžiausių, storiausių ąžuolų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Ąžuolo simbolis pasitarnavo ir mokantis anglų kalbos (mokyt. V. Bernikienė).

 

Daug sužinoję apie ąžuolą, jo plokštes nutarėme transformuoti. Ir mums pavyko! Dirbdami grupelėse, trečiokai sukūrė tikrus meno kūrinius – dėliones Lietuvai, kurių kitoje pusėje užrašė savo kūrybos eilėraščius, palinkėjimus mūsų šaliai (užsukite į mokyklos biblioteką – paroda bus galima grožėtis iki Kovo 11-osios).

 

Dalis 3a klasės vaikų lanko logopedines pratybas ir puikiai sutaria su mokyklos logopede Rasa Kaspariene. Ne tik sutaria, bet atlieka daugybę įdomių veiklų. Viena iš jų – pasiruošimas valstybinei šventei. Logopedė Rasa, naudodama programą wordwall, sukūrė daug užduočių apie Lietuvą, kurias su vaikais atliko ne tik per logopedines pratybas, bet ir per klasės valandėlę.

 

Vasario 11 d. juventiečiai drauge su Telšių „Kranto“ progimnazijos, Jonavos Justino Vareikio progimnazijos trečiokais dalyvavo didžiojoje Lietuvos mokyklų pamokoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Bendrą pamoką pradėjo mūsų logopedė Rasa Kaparienė, kuri jautriais žodžiais visus pasveikino su artėjančia švente. Vaikai prisistatė, skaitė savo kūrybos bei lietuvių poetų eilėraščius, dalinosi virtualiais sveikinimais, šokiais.

 

Muzikos mokytojos Loretos Stankuvienės vadovaujami trečiokai atliko lietuvių liaudies dainą „Už žalių girelių“, kuri naujiesiems draugams labai patiko. Ačiū mokytojai Loretai! Visi išbandė savo jėgas „Kahoot“ viktorinoje apie Lietuvą. Emocijos liejosi per kraštus! Smagu, kad Vytautas Veršickas užėmė I-ąją, o Arnas Petravičius – III-iąją vietą. Pamoką pabaigėme Menti programoje rašydami linkėjimus Lietuvai.

 

Po pamokų drauge su kitais mokyklos vaikais kieme sugiedojome Lietuvos himną, kuris, nepaisant vėjuoto oro ir darganos, nuskambėjo nuostabiai!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.