Turnyras kvietė domėtis saugomomis teritorijomis

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Nacionalinis lankytojų centras kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriumi pirmąsias dvi kovo savaites kvietė dalyvauti nuotoliniame pavasariniame mokinių turnyre „Iš saugomų teritorijų lankytojų centrų į gamtą“.

 

TURNYRO tikslas – supažindinti 9–12 kl. mokinius ir mokytojus iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių su saugomų teritorijų gamtinėmis vertybėmis, lankytojų centrais bei, atėjus pavasariui, atšilus orams ir pagerėjus epidemiologinei situacijai šalyje, kviesti iš jų keliauti į gamtą. TURNYRAS vyko kovo 2–12 dienomis, o finalinis žaidimas iš Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro – kovo 13 d. Žaidimą vedė VSTT vyr. specialistė Inga Banytė ir LMNŠC Gamtinio ir ekologinio skyriaus metodininkas Tomas Pocius.

 

Naudodamiesi programėle „Teams“, virtualiai žaisdami stalo žaidimus bei kartu su saugomų teritorijų specialistais ridendami kauliuką, mokiniai pažino vis kitą Lietuvos saugomą teritoriją, regioninį ar nacionalinį parką. TURNYRE svarbu buvo ne tik teisingi atsakymai, bet ir greitis, atkaklumas, sėkmė, azartas. Kiekvieną žaidimą-dvikovą laimėdavo pirmoji finišą pasiekusi komanda.

 

Tokių dvikovų iš viso įvyko 15, jų metu komandos aplankė Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Kuršių nerijos nacionalinius parkus, Anykščių, Vištyčio, Tytuvėnų, Metelių, Rambyno, Nemuno deltos, Žagarės, Varnių, Sirvėtos bei Kurtuvėnų regioninius parkus. Dalyvavo net 16 komandų iš visos Lietuvos.

 

TURNYRO finale nei vienos iš 4 dvikovų nepralaimėjusi bei visą Lietuvą per 2 savaites virtualiai apkeliavusi komanda „Ciongs“ iš Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos paskelbta TURNYRO nugalėtoja, jos laukią šaunūs VSTT įsteigti prizai. Tai pat prizais apdovanotos bus visos 4 komandos patekusios į TURNYRO pusfinalį, o padėkos raštai bus išsiųsti visoms 16-ai TURNYRE dalyvavusiųų komandų.

 

Na, o svarbiausia, jog TURNYRE nugalėjo visi susipažinę su saugomų teritorijų vertybėmis, lankytojų centrais bei juose dirbančiais specialistais. Dėkojame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui už TURNYRO metu pristatytas veiklas, projektus bei konkursus, komandoms, už šaunius pasirodymus, o saugomų teritorijų specialistams, už profesionaliai ir informatyviai pravestus žaidimus. Kviečiame visus, kai tik bus galima, kiekvieną kelionę po nacionalinį ar regioninį parką pradėti nuo lankytojų centro, o baigti gamtoje!

 

TURNYRAS bus kartojamas!

 

VSTT Nacionalinio lankytojų centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.