Turininga vasaros diena – atpildas už originalią mokytojų iniciatyvą ir jų nuveiktą darbą

Jurgita Nagienė
,
Telšių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklino ugdymo metodinio būrelio pirmininkė

Telšių r. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai rugpjūčio 14 d. organizavo išvyką į Latviją ir šiaurės Lietuvą. Mokytojai lankėsi Kuržemėje: Jelgavoje, Rundalėje ir Bauskėje. Čia aplankė įžymiuosius šio regiono statinius: barokinio stiliaus Jelgavos rūmus, taip pat vieną žymiausių baroko ir rokoko architektūros paminklų Latvijoje – Rundalės rūmų ansamblį bei vienintelę Latvijoje atstatytą renesanso epochos Bauskės pilį.

 

Jelgavoje smėlio skulptūrų parke mokytojai apžiūrėjo įspūdingo dydžio skulptūras, kurias sukūrė 14-ąjį kartą vykstančio seniausio ir didžiausio Baltijos šalyse smėlio skulptūrų festivalio „Summer Signs“ dalyviai – menininkai iš Latvijos ir Lietuvos.

 

Kelionės maršrutas tęsėsi link šiaurės Lietuvos, kur mokytojai aplankė Biržus ir geriausiai Lietuvoje išlikusią bastioninę tvirtovę – Biržų pilį. Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės etmonams – kunigaikščiams Radviloms priklausiusioje pilyje įrengtas Biržų muziejus. Ypač įspūdinga arsenalo ekspozicija, skirta XVII–XVIII a. karybai pristatyti. Biržų tvirtovė gynė šiaurinę valstybės sieną karuose su Maskva ir Švedija. Biržų pilyje mokytojai taip pat dalyvavo edukacinėje folkloro programoje „A biržiečė vaišin dainuodamūs“, kur skambėjo Biržų krašto muzika ir dainos.

 

Kelionės dalyviai – projekto-nuotraukų parodos „Mažom pėdutėm po Žemaitiją“ ir renginio-kūrybinės popietės „Puo žemaitėjes pastuogi“ dalyviai. Už šias originalias iniciatyvas, skirtas Žemaitijos vardo 800-osioms metinėms paminėti, Telšių r. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodiniam būreliui Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo paskirta 800 eurų.

 

Išvyka – tai atpildas už nuveiktus darbus, stiprinant pedagogų motyvaciją, kolegialų bendradarbiavimą, pasidžiaugiant įgyvendintais tikslais ir įgytomis žiniomis bei patirtimis. Dėkojame Telšių rajono savivaldybės administracijai už įvertintas ir pastebėtas metodinio būrelio organizuojamas iniciatyvas, siekiant prisidėti prie savo krašto autentiškumo, etnokultūros, tautinio identiteto bei bendruomeniškumo puoselėjimo. Įsitikinome, kad tik tvirta bendruomenė leidžia lengviau spręsti problemas ir judėti siekiamo tikslo link.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.