Turime gerų žinių!

Spalio viduryje pradėjęs savo kelionę po Lietuvą, renkantis plastikinius butelių kamštelius autobusėlis nuvažiavo į daugiau nei dvidešimt Lietuvos miestų ar įstaigų ir surinko jau dvi tonas kamštelių.

Kol kas daugiausia kamštelių surinkta Utenoje – 284 kilogramai. Nuo uteniškių nedaug atsilieka Alytus ir Kaunas, surinkę po kiek daugiau nei 250 kilogramų. Kamšteliai dar nesurinkti Vilniuje – po sostinę konkurso autobusėlis važinės lapkričio 20 d. Jis užsuks pas kiekvieną komandą, surinkusią daugiau nei 100 kilogramų. Visi, surinkę mažiau, turi pristatyti kamštelius prie „Litexpo“ lapkričio 20 d. 12–14 val. Tą dieną ir paaiškės šių metų konkurso „Kamštelių vajus“ nugalėtojai.

 

„Važiuojame per Lietuvą ir stebimės konkurso dalyvių atsidavimu, idėjiškumu, tikėjimu, kad rinkdami kamštelius padeda Žemei išsivaduoti nuo plastiko taršos. Juolab kad šiemet negavome jokio finansavimo ir dalyvių dovanos yra labai kuklios, todėl visi, renkantys kamštelius, tai daro tiesiog iš idėjos. „Kamštelių vajus“ yra didžiulis respublikinis konkursas. Šiemet jame prisiregistravo 120 įvairių mokymo įstaigų ir bendruomenių. Pastebiu didelį skirtumą dėl žmonių požiūrio į savanorystę, atsirado daugiau gebančių ir norinčių prisiimti asmeninę atsakomybę už taršą ir tai džiugina, įkvepia. Prieš septynerius metus, kai pradėjau organizuoti šį konkursą, situacija buvo kitokia“, – apie šių metų konkursą pasakoja jo sumanytoja VšĮ „Draugiški šeimai“ vadovė Birutė Jakučionytė.

 

Kiekvienais metais konkurso dalyviai turi galimybę ne tik rinkti kamštelius, bet ir kurti meninius darbus iš jų. Geriausi yra atrenkami ir vežami į Vilnių, respublikinę parodą.

„Kamštelių vajaus 2019“ meninių darbų paroda vyks lapkričio 22–24 d. Vilniuje, parodoje „Vaikų šalis“, „Litexpo“. Lapkričio 22 d. 14 val. čia vyks ir šių metų konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

 

Ne vienus metus socialinis projektas „Kamštelių vajus“ bendradarbiauja su parodų ir kongresų centru „Litexpo“. Šio centro projektų vadovė Indrė Reimorienė pasakoja: „Mūsų įstaiga palaiko daug socialinių iniciatyvų ir verslų, vienas iš jų – „Kamštelių vajus“. Kiekvienais metais prie „Litexpo“ yra įrengiamas kamštelių surinkimo punktas, o šiemet bus ir eksponuojami meniniai darbai iš kamštelių, ir konkurso baigiamasis renginys vyks parodoje „Vaikų šalis“. Taip pat konkurso organizatoriai įrengs edukacijų ir dirbtuvių erdvę, kurioje parodos lankytojai turės galimybę gvildenti santykius su gamta, plastiku, rūšiavimu ir net su pinigais.“

 

Štai kokie yra iki šiol apvažiuotų miestų kamštelių surinkimo rezultatai:

Druskininkai 120
Alytus 258
Klaipėda 119
Plungė 79
Mažeikiai 171
Joniškis 173
Šiauliai 47
Radviliškis 72
Panevėžys 68
Marijampolė 148
Kėdainiai 40
Kaunas 251
Ukmergė 45
Utena 284
Pabradė 110
Vilnius

 

Konkurso organizatoriai primena, kad per penkerius konkurso „Kamštelių vajus“ organizavimo metus yra surinkta ir priduota perdirbti trisdešimt tonų plastikinių butelių kamštelių. Vienas kamštelis sveria tris gramus, todėl surinktų kamštelių kiekis yra išties milžiniškas. Tai – puiki žaliava perdirbimui, tačiau pagrindiniai šeštus metus Lietuvoje organizuojamo konkurso tikslai yra švietėjiški.

 

Plačiau galite skaityti www.jakucionyte.lt.

 

Daugiau informacijos apie konkursą ieškokite www.kamsteliuvajus.lt, www.ekodaiktai.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.