„Trijų spalvų istorija Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Dobiliukas“

Justina Valančienė
,
Klaipėdos l.-d. „Dobiliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Meilę savo šaliai vaikų širdyse pradedame skiepyti nuo mažų dienų. Su mažaisiais kalbame, diskutuojame apie savo kilmę, tautybę, papročius, tradicijas, istoriją.

 

Tautinius ir patriotinius jausmus puikiai sužadina valstybinių švenčių minėjimas. Lietuvos istorijoje yra daug gražių ir įsimintinų datų. Viena iš tokių – kovo 11-oji, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.

 

Ruošiantis minėti šią ypatingą Lietuvai datą, Klaipėdos lopšelio-darželio „Dobiliukas“ bendruomenė šiemet jau trečius metus organizavo projektinę savaitę „Trijų spalvų istorija“, kurios tikslas – ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pilietiškumą ir patriotiškumą, netradiciškai paminint kovo 11-ąją.

 

Šios savaitės metu ugdytiniai su mokytojais daug kalbėjo, diskutavo apie Lietuvą – jos praeitį ir dabartį, gamtos grožį, apie tai, kuo garsus mūsų kraštas ir ką kiekvienas iš mūsų galėtume padaryti dėl savo šalies. O savaitės kulminacija tapo plenero ant sniego „Geltona, žalia, raudona“ ir bėgynių su pasigamintomis lietuviškomis trispalvėmis organizavimas.

 

Šios projektinės veiklos metu vaikai įgijo naujos patirties, ugdėsi pasididžiavimo savo šalimi jausmą bei nuotaikingai ir savitai pasveikino LIETUVĄ.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.