Trečiasis „Erasmus+“ projekto „Pasidalinkime žaidimais!“ susitikimas Lietuvoje

Karolina Šeputytė
,
specialioji pedagogė

Rugsėjo 6–8 d. Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“ įvyko trečiasis „Erasmus+“ projekto „Pasidalinkime žaidimais!“ (angl. „Let‘s share our games!“) susitikimas, kurio tema – „Sporto žaidimai“ (angl. „sports games”).

 

Džiugu, kad sulaukėme projekto partnerių iš Bulgarijos, Graikijos, Italijos ir Latvijos. Gaila, bet dėl nepalankios epideminės COVID-19 situacijos dalyviams iš Šiaurės Makedonijos bei Rumunijos atvykti nepavyko.

 

Nors šis vizitas truko tik tris dienas, bet jas spėjome praleisti ne tik labai darbingai, bet ir turiningai. Svečiams pristatėme savo įstaigą, aprodėme vidaus ir lauko erdves, pakvietėme susipažinti su mūsų įtaigos dienos ritmu ir sudalyvauti „Pušelės” bendruomenės rengtoje „Žaidimų dienos” šventėje.

 

Darbinės sesijos metu su partneriais aptarėme populiariausius įstaigose žaidžiamus sporto žaidimus, apsikeitėme parengtomis sportinių žaidimų knygelėmis, kiekvienas pristatėme, kokie sportiniai žaidimai yra integruojami į kasdienes vaikų veiklas mūsų ir partnerių ugdymo įstaigose, taip pat suplanavome tolimesnius projekto darbus. Vizito metu turėjome galimybę apsilankyti Tauragės rajono savivaldybėje ir susitikti su meru Dovydu Kaminsku, kuris pristatė mūsų miestą ir atsakė į svečių klausimus.

 

Stengėmės, kad per šias dienas mūsų svečiai kuo daugiau pamatytų, išgirstų, sužinotų, išbandytų, patirtų. Todėl neapsiribojome vien Tauragės apylinkėmis. Pavyko dienotvarkę sudėlioti taip, kad svečiai pamatė Vilnių, jo senamiestį, išgirdo istorijų ir mitų apie jį. Vykstant pro Trakus, užsukome ir į juos, apžiūrėjome Trakų pilį, degustavome tradicinius kibinus. Taip pat aplankėme ir Lietuvos vasaros sostinę – Palangą. Pasivaikščiojome Jono Basanavičiaus gatve, Birutės parke, aplankėme Gintaro muziejų ir apžiūrėjome jame esančias gintaro ekspozicijas. Atsisveikinimo vakarienės metu svečiai susipažino su ilgaamžėmis lietuviško maisto tradicijomis, ragavo kultūrinio paveldo patiekalus, išgirdo mūsų krašto iš kartos į kartą perimtas tradicijas, žaidė žaidimus – ratelius, mokėsi gaminti Žemaitijos  pasididžiavimą – kastinį.

 

Iškart po vizito Lietuvoje sekė vizitas Latvijoje. Todėl išlydėjome ne tik svečių delegaciją, bet ir Tauragės VRCM „Pušelė” komandą (direktorę Jovitą Kiržgalvienę, ikimokyklinio ugdymo mokytoją Gražiną Petrikauskienę, specialiųjų poreikių mokinių mokytoją Liną Jomantienę) į Jūrmalą, kurioje prasidėjo ketvirtasis projekto susitikimas tema „Lauko žaidimai” (angl. „Outdoor games”).

 

Džiaugiamės turėję galimybę ir vėl po ilgo laiko pasimatyti su projekto partneriais. Smagu, kad šio susitikimo metu pavyko sklandžiai pristatyti ne tik savo įstaigą, bet ir mūsų kraštą, kurį, tikimės, projekto dalyviai prisimins ilgai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.