Tradicinis šachmatų turnyras Tauragės „Šaltinyje“

Vilma Kačiušė
,
Tauragės „Šaltinio“ prog-jos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Žodis „žaidimas“ daugumai sukelia linksmas, pilnas judesio ir šėliojimų emocijas. Bet šachmatų žaidimas kitoks. Čia svarbu susikaupti, kantriai ir tyliai planuoti, numatyti galimus priešininko ir savo ėjimus keliais žingsniais į priekį. Žaidžiant ugdomas atkaklumas, atsakomybė už savo sprendimus, pagarba priešininkui. Mokomasi tinkamai reaguoti į pergales ir pralaimėjimus, bendrauti. Šio žaidimo gudrybių nuo 2015 m. mokosi „Šaltinio“ progimnazijos pradinukai ir jau antrus metus šachmatais žaidžia mūsų mokyklos priešmokyklinukai.

 

Pirmokams aukštesnieji mąstymo gebėjimai ugdomi atskiroje šachmatų pamokoje, o antrokams ir ketvirtokams šachmatų pamoka integruojama į ugdymo dalykų pamokas. Žaidimo taisyklių mažuosius šaltiniečius moko 20 pradinių klasių mokytojų. Kasmet vyksta šachmatų turnyrai, į kuriuos įsitraukia visa progimnazijos bendruomenė, atvyksta garsūs šachmatininkai.

 

Šiemet, gegužės 21 d., jau šeštą kartą šachmatų turnyre susitiko stipriausieji 1–4 klasių šachmatininkai. Renginio dalyviams muzikinį sveikinimą skyrė mokyklos orkestras (vadovas Kazys Bivainis). Aš, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Kačiušė, palinkėjau turnyro dalyviams kantrybės, teisingų ėjimų juodų ir baltų langelių takeliu, padovanojau sėkmės talismanus – šachmatų figūros ženkliukus. Dovanas – nuostabias taures – turnyro nugalėtojams pagamino mūsų progimnazijos keramikos studijos vadovas Gintaras Cemnalianskis.

 

Tą dieną grupė mokinių progimnazijos aktų salėje žaidė simultaną. Tai vieno šachmatininko žaidimas su daugeliu šachmatininkų tuo pačiu metu. Simultaną su mūsų mažaisiais šachmatininkais žaidė šventės svečiai: Audrius Bitinas ir antroko Eivio tėtis Darius Kudrevičius. Kita grupė mokinių mokyklos „Šachmatų erdvėje“ rungėsi tarpusavyje šachmatų turnyre.

 

Nuoširdžiai dėkojame progimnazijos direktorei Jūratei Lazdauskienei už šachmatų idėjos įgyvendinimą mūsų mokykloje, pradinių klasių mokytojoms už galimybę „šachmatauti“ ir tobulėti mūsų 1–4 klasių mokiniams. Džiaugiamės ir didžiuojamės šachmatų turnyro dalyviais ir linkime ateityje nenustoti siekti savo asmeninių pergalių!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.