Tradicinės kelionės kryptis – Pamarys

Milena Puchova

Kasmet Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras mokslo metus užbaigia kelione. Šiemet dairytasi pamario krašte: Švėkšnoje, Mingės kaime, Ventės rage bei Rusnėje.

 

Profesijos mokytoja Toma Grabauskaitė pastebi: „Tokios kelionės leidžia labiau vieniems kitus pažinti, padeda įsilieti naujiems kolektyvo nariams bei stiprina kolektyvo dvasią. Mokymo centre dirbu jau šeštus metus ir kiekvienais metais kolektyvo kelionių laukiu, pirmiausia, tikėdamasi pažinimo džiaugsmo.“

 

Anksti ryte – išvykimas iš Vilniaus. Pirmoji stotelė – Švėkšna. Pasigrožėta iškilia jos bažnyčia, sužinota grafų Pliaterių istorija, pasivaikščiota parke. Paskui kelionė į Ventės ragą – ramybės oazę ant marių kranto. Kitas sustojimas – Lietuvos Venecija vadinamas Mingės kaimas, kurio centrinę gatvę atstoja upė, o kaimynai vienas pas kitą į svečius plaukia ta upe. Paplaukiojęs kolektyvas patraukė į Šilutės kraštą. Jame ryškiausiai išlikę Rytprūsių architektūros atspindžiai: evangelikų liuteronų bažnyčia, turgaus aikštė prie Šyšos upės, H. Šojaus dvaras, technikos paminklas – geltonasis tiltas. Pakeliui užsukta į Rusnę, vienintelį Lietuvos miestelį Nemuno saloje.

Užkopta ir į legendomis apipintą Rambyno kalną. Tai ir pagonybės laikais buvusi šventvietė, ir lietuvininkų, kultūros puoselėtojų, susibūrimų vieta, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.