„Tolerancijos švyturio“ šviesa pasklido…

Šviesos ir džiaugsmo pliūpsniu nuvilnijo Tarptautinės tolerancijos dienos švyturio renginiai daugelyje mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų. Jo šviesa drauge su kalėdine gerumo dvasia pasiekė ir Klaipėdos darželį „Gintarėlis“. Bendruomenės nariai drauge su ugdytiniais įsiliejo į šios dienos paminėjimą projektinės savaitės renginiais. Per savaitę didžiausias atradimas buvo tai, kaip galima paprastai ir lengvai atskleisti, atrodytų, sudėtingą temą. Vaikai, dalyvaudami pokalbiuose ir šia tema parinktuose žaidimuose, paprastai ir vaikiškai atskleidė šio žodžio prasmę. „Tolerancija – kai padedi draugui pakelti, paduoti, pasikalbėti ir nesijuokti iš jo (Rokas, 6 m.), „Man atrodo, kad tai draugystė su visais, kitokiais nei mes“ (Sofija, 5 m.), „Reikia priimti kitokį žmogų ir mylėti jį“ (Jokūbas, 6m.)

 

Ne tik vaikų žodžiuose, bet ir elgesyje buvo juntamas tolerantiškumas. Per kūrybines dirbtuves, į kurias pakvietė meninio ugdymo mokytojos, vaikai ne tik įsitraukė į bendrą veiklą, bet ir stengėsi būti dėmesingi vienas kitam. Tokį elgesį lėmė ir skirtingo amžiaus vaikų subūrimas. Jie stengėsi įsiklausyti ne tik į save, bet ir į esantį šalia. Kiek meilės ir atidos buvo sudėta į „Tolerancijos švyturio“ gamybą. Atrodė, kad vaikai juos ir puošė, gamino kažkaip neįprastai – pasidomėdami, ar netrūksta ko draugui, ar reikia pagalbos tepant klijus… Džiaugėmės kūrybiškais darbeliais ir surengėme jų parodėlę. Vėliau laukė muzikinės improvizacijos, bendri rateliai, šokis, žaidimai. Vaikus užbūrė judesio ir šokio kūrybinės dirbtuvės skambant klasikos kūriniams. Į juos vaikai įpynė ir šiltus apsikabinimus, rankų paspaudimus, draugiškus akių žvilgsnius… Erdvė prisipildė bendrystės ir tolerantiškumo dvasios.

 

Šia jausminga energija pasidalijo ir įstaigos logopedė, jos pasiūlymu bendruomenės nariai mielai įsitraukė į projektą www.vaikusvajones.lt. Vaišinomės savo gamybos gardėsiais ir aukojome vaikų svajonėms. Per šią iniciatyvą už suaukotas lėšas išpildėme trijų vaikučių svajones, kurios pasieks per socialinius darbuotojus.

„Man gera, kai aš su visais vaikais draugauju (Justė, 6 m.), „Tolerancija – kai priimi kito kitokią nuomonę“ (Ąžuolas, 4 m.). Sunku nesutikti su vaikų išmintimi – „Tolerancijos švyturio“ šviesa sklinda…

 

Daiva Galdikienė

Klaipėdos darželio „Gintarėlis“ neformalaus ugdymo mokytoja

Ilona Mieliunienė

Meninio ugdymo mokytoja

Reda Simaitienė

Logopedė

Skirmantė Barbšienė

Judesio korekcijos mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.