Tokių profesinio meistriškumo varžybų dar nebuvo!

Profesinio mokymo mokyklose karantino metu gali vykti ne tik praktinio mokymo užsiėmimai. Kauno technikos profesinio mokymo centras ryžosi surengti tarptautinį profesinio meistriškumo konkursą „Stalius 2020“. Ir nenusižengė griežtoms karantino taisyklėms. Konkursas surengtas nuotoliniu būdu. Dešimt jo dalyvių užduotį atliko savo mokyklų dirbtuvėse.

 

Naudojomės proga stebėti, kaip procesas vyko Vilniaus statybininkų rengimo centro stalių dirbtuvėse.

Lapkričio 10 dienos rytą (9 val.) Danielius Jerusalimskis internetu sveikinosi su stalystės besimokančiais kolegomis iš Čekijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Moksleivį dalyvauti tarptautiniame stalių konkurse atrinko profesijos mokytojas Vidmantas Šimakauskas. Užduotis, tartum ir nesudėtinga – pagaminti dėžutę. Ją atlikti meistrai turėjo iki 16 val.

Dirbtuvėse, tarp ruošinių ir įrankių, Danielius liko vienas. Mokytojas akcentavo, jog kova turi būti skaidri, palinkėjo pasitikėjimo savimi ir… išėjo.

 

Jaunajam meistrui nestinga nei pasitikėjimo, nei darbui reikalingų įgūdžių. Dėžutė, kurios šonai sujungti stačiakampiais dygiais ir vyriais pritvirtintu dangčiu – nušlifuota ir nulakuota – ant darbastalio puikavosi jau 15 valandą.

 

Konkurso organizatoriai sako, kad lig šiol, tokiu būdu vykdomų profesinio meistriškumo varžytuvių mūsų šalyje dar nebuvo. Visi darbai bus išsiųsti į Kauno technikos profesinio mokymo centrą ir įvertinti. Tad konkurso rezultatų teks palaukti. Bet, greičiau nei rezultatai, organizatorius pasiekė konkurso vyksmo nuotraukos ir filmuota medžiaga, kuria jie dalijasi socialinio tinklo „Facebook“ įstaigos paskyroje čia.

 

Šis konkursas turėjo įvykti pavasarį, tačiau dėl tuomet paskelbto karantino atidėtas rudeniop. Čia ir vėl iškilo Covid-19 barjeras. Kauno technikos profesinio mokymo centras rado netikėtą išeitį – surengti varžytuves nuotoliniu būdu.

 

Vilniaus statybininkų rengimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.