Tokijo žaidynėse Lietuvos olimpiečių lauks įkvepianti Kauno mokinių staigmena

Neseniai Japoniją pasiekė meniškas siuntinys iš Kauno – kūrybinių darbų konkurso „Olimpinis tiltas tarp Lietuvos ir Japonijos“ laureatų piešiniai. Jie netrukus papuoš Hiracukos miesto rotušės erdves ir bus eksponuojami iki pat Tokijo olimpinių žaidynių pabaigos. Kauniečių darbus Japonijoje spės pamatyti ir vietos gyventojai, ir čia viešėsianti Lietuvos olimpiečių delegacija.

Stiprina ryšį su Japonija

 

Žinomų atletų portretai, sustabdytos sporto varžybų akimirkos, Japonijos peizažai ir kiti Tekančios Saulės šalies akcentai. Visa tai nugulė į šimtus įvairia technika sukurtų Kauno mokinių dailės darbų. Geriausieji iš jų šią savaitę pasiekė Japonijos miestą Hiracuką.

 

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras (KPKC) kartu su Kauno miesto savivaldybe kūrybinių darbų konkursu siekia pažymėti jau ne vienerius metus trunkančią draugystę tarp Kauno ir Hiracukos miestų. „Rengdami konkursą „Olimpinis tiltas tarp Lietuvos ir Japonijos“ turėjome aiškų tikslą – plėsti mokinių žinias apie Japoniją, Tokijuje vyksiančias 32-ąsias olimpines žaidynes ir meninėmis priemonėmis išreikšti dviejų šalių draugystę. Jau kuris laikas Kaunas ir Hiracuka palaiko glaudų ryšį, todėl džiaugiamės galėdami prie jo prisidėti. Be to, labai tikimės, kad šie darbai taps papildomu įkvėpimo šaltiniu prieš svarbius startus Lietuvos olimpiečių delegacijai, kuri turėtų apsistoti būtent Hiracukoje“, – teigė KPKC direktorė Rasa Bortkevičienė.

 

Konkurso temos aktualumą patvirtino gausus dalyvių skaičius. Šių metų sausio–vasario mėnesiais jame dalyvavo beveik 300 mokinių iš 27 miesto mokyklų – nuo pirmokų iki abiturientų.

Eksponuos iki olimpiados pabaigos

 

Visus konkursui pateiktus darbus vertino kompetentinga ekspertų komisija. Ji atrinko 30 mokinių meniškiausių ir labiausiai atitinkančių konkurso tematiką kūrinių, kurie nuo balandžio iki pat 32-ųjų olimpinių žaidynių Tokijuje pabaigos bus eksponuojami Hiracukos miesto Rotušėje. Konkurso laureatams ir jų mokytojams bus įteiktos Kauno miesto mero padėkos.

 

Japonijos miestas Hiracuka – vienas naujausių Kauno miesto partnerių, tačiau mūsų miesto ryšiai su Japonija užmegzti jau prieš keliasdešimt metų ir ypač suintensyvėjo pastarąjį dešimtmetį. Jie plėtojami turizmo, kultūros, akademinio bendradarbiavimo, švietimo, verslo bei kitose srityse.

 

KPKC Ryšių su visuomene skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.