Tikėjimas įkvepia ir skatina veikti…

Jolanta Aleknavičiūtė
,
Panevėžio l.-d. „Puriena“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė, mokytoja ekspertė

Ar mes tikrai mylim Lietuvą? Mane, kaip pedagogą privertė susimąstyti… Tačiau ikimokyklinukams tai sunku perteikti. Tikėjimas įkvepia ir skatina veikti. Dažnai pamąstau, ar šios kartos tėvai žino, kas yra patriotizmas? Neužtenka vien tik svajoti, augti ir galvoti, kad tai pasidarys savaime… Šiandien, kai mes nepriklausome kitiems, beveik viskas priklauso nuo mūsų. Ir mūsų pedagogų pareiga ugdyti patriotiškumą mažų vaikų širdyse. Neužtenka giedoti himną, pavyzdžiui, per krepšinio varžybas (tą komentuoja daugelis). Vaikai žiūri olimpiadą, mato pakeltą Lietuvos vėliavą, kada laimi sportininkai.

Tačiau ar to užtenka? Keliaukime po Lietuvą, grožėkimės gražiomis vietomis, pasakokime apie įžymius Lietuvos žmones. Džiugu, kada tėveliai balsuoja kartu su vaikais. Mes, pedagogai, vežame vaikus į ekskursijas. Supažindiname su policininko, gaisrininko profesijomis, jų darbu. Tačiau vis tik tėvai yra vaikams svarbiausias pavyzdys. Vaikai juos stebi. Jie iš artimųjų ima pavyzdį.

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ „Pelėdžiuko“ grupės tėvai perdavė savo meilę ir pagarbą vaikams, suruošdami kartu su vaikais parodą „Mes mylim Lietuvą“, pagamindami vaiko vardo pirmą raidę. Paroda skirta paminėti Vasario 16-ąją bei Kovo 11-ąją.

 

Kovo 11 d. vaikai ir jų tėveliai dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuotame, Kovo 11-osios metinėms skirtame, bėgime, kuriuo buvo siekiama Lietuvos estafetinio bėgimo rekordo. Rekordas buvo pasiektas. Batalionas bėgimą rengia nuo 2013 m. ir šiuo estafetiniu bėgimu netradiciškai pažymi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Renginys žavi todėl, kad bėgama tiek valandų, kiek metų sukako nuo 1990 m. kovo 11-osios, kada buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas.

 

Visi užsiregistravę dalyviai bėgo po 400 metrų ilgio ratą. Pagal jau nusistovėjusią tradiciją kiekvienas bėgantysis, prieš pradėdamas įveikinėti distanciją, perėmė Lietuvos vėliavėlę iš jau baigiančio bėgti ratą dalyvio. Taip vėliavėlė iš rankų į rankas buvo perdavinėjama daugiau nei visą parą. Šiemet siekta ilgiausio bėgimo – 30 valandų – rekordo. Kiekvienas dalyvis gavo pažymėjimą.

 

Šventės ne tik vienija bendruomenę, bet ir patys vaikai nuo mažų dienų mokosi būti minioje, pajusti šventę, jos prasmę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.