Tėvynės gimtadienis Ventos gimnazijoje

Janina Lakačauskienė
,
istorijos mokytoja

Kas yra Tėvynė? Atsakymų sulauksime įvairių. Vieniems tai gyvenamoji vieta, kitiems Lietuva, nors jie jau dešimtmetį gyvena emigracijoje, o tretiems – gimtasis miestelis ar kaimas, bendrystė. Aišku viena – visiems Tėvynė yra ten, kur miela ir gera, kur norisi sugrįžti ir yra šiltų prisiminimų, kur jaučiamės laukiami.

Vasario 16 d. minėti ruošėsi ir puošėsi visa Akmenės r. Ventos gimnazijos bendruomenė. Pradinių klasių mokytojos ir jų mokiniai organizavo piešinių parodą „Tau, Lietuva“, dailaus rašto konkursą, deklamavo eilėraščius apie Lietuvą ir gražiais darbeliais prisidėjo prie gimnazijos erdvių puošybos. Daug kūrybiškumo ir darbo įdėjo mokytojos Dianos Baranauskienės vadovaujama kūrybinės raiškos studija.

 

Vasario 12–14 d. 5–II klasių mokiniai buvo pakviesti į protų mūšius apie Lietuvą „Graži tu, mano brangi Tėvyne“. Protų mūšiai vyko keliais etapais. Pirmajame rungėsi keturios 5–6 klasių komandos. Po atkaklios kovos ir pratęsimo nugalėjo šeštokų komanda „Mango“. 7–8 grupėje susirungė po vieną šių klasių komandą. Įtemptoje kovoje vos vieno taško persvara pergalę šventė septintokai. Ne mažiau atkakli kova vyko ir I–II klasių grupėje. Joje savo žiniomis rungėsi keturios komandos, po dvi iš kiekvienos klasės. Užtikrintai pergalę šventė II klasės merginų komanda. Mokinių komandas palaikė jų sirgaliai ir auklėtojai. Protų mūšiuose tvyrojo azartas, gera nuotaika ir noras laimėti, visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, o nugalėtojai ir saldžiosiomis dovanėlėmis. Užduotis protų mūšiams paruošė bibliotekininkė Edita Šimkienė ir kompiuterių sistemų specialistas Andrius Pocevičius.

Nojaus Bronušo nuotr.

Bendra gimnazistų nuotrauka su trijų spalvų balionais, simbolizuojančiais mūsų Trispalvę, ir sveikinimu Lietuvai buvo baigiamasis šventės renginių akcentas gimnazijoje. Bet ne renginių pabaiga. Vasario 16 d. kūno kultūros mokytojas Vytautas Šiurkus organizavo nevaržybinį bėgimą-žygį su trispalve Užpelkiai–Purviai. Taip buvo įprasminti mūsų tautai svarbūs įvykiai – tremtis ir partizaninės kovos. Ant partizanų kapo buvo uždegtos žvakutės, susikaupimo ir tylos minute pagerbtas žuvusiųjų už Tėvynę atminimas.

Gerais darbais Tėvynę puošiame. Ir mūsų gimnazijos bendruomenė tai įrodė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.