Tęstinis olimpinio ugdymo projektas „Pupų pėdo olimpiečiai“

Agnė Dovalgaitė-Trumpelė
,
Šiaulių l.-d. „Pupų pėdas“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Spalio–gruodžio mėnesiais Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“ buvo įgyvendinamas tęstinis olimpinio ugdymo projektas „Pupų pėdo olimpiečiai“. Labai džiaugiamės, kad Lietuvos tautinis olimpinis komitetas suteikė galimybę mūsų darželyje įgyvendinti šį projektą jį finansuodamas. Projekto tikslas – diegti vaikams humanistinius olimpizmo idealus ir kultūrą, ugdyti jų dvasines vertybes ir nuostatas, formuoti harmoningą, kūrybingą ir laisvą asmenybę. Projekto metu stengėmės skleisti olimpizmo idėjas, gilinti olimpines žinias, atskleisti sporto vertybes per įvairius kūrybinius užsiėmimus. Taip pat siekėme skatinti vaikus ir bendruomenės narius užsiimti aktyvia fizine veikla, ugdyti poreikį dalyvauti sportinėse, kūrybinėse veiklose, gerinti bendrystę ir kurti teigiamą emocinį klimatą. Tęsėme pažintį su įvairių sporto šakų treneriais. Ugdėme pagarbą sau ir kitiems, sugebėjimą džiaugtis bendra komandine veikla. Projektu siekėme ugdyti tokias olimpines vertybes kaip draugystė ir pagarba. Nors veiklas organizavome atskiroms vaikų grupėms, skatinome vaikus dalyvauti įvairiose bendrose veiklose, susiburiant į komandas, padedant draugams įveikti kliūtis, žaidėme komandinius žaidimus, kai tikslas pasiekiamas tik susitelkus visiems kartu. Ugdėme pagarbą vienas kitam bei treneriams. Vaikai mokėsi pagarbos, stengdamiesi laikytis taisyklių žaidimuose, estafetėse.

 

Spalio mėnesį įvyko pirma sportinė pramoga „Žaidžiu krepšinį“ su grupių „Boružėlės“ ir „Meškučiai  ugdytiniais. Į svečius pas vaikus atvyko krepšinio treneris Evaldas. Jis vaikams trumpai papasakojo, kas yra krepšinis, kaip jis žaidžiamas. Pakvietė vaikus padaryti apšilimo mankštelę, vėliau pasiūlė pažaisti keletą smagių judriųjų žaidimų: „Katė ir pelė“, „Vilkolakis“, lavinančius judrumą, greitį, dėmesingumą. Visi ugdytiniai su dideliu džiaugsmu ir susidomėjimu žaidė. Vaikai taip pat bandė varyti krepšinio kamuolį ir pataikyti jį į krepšį. Vaikams ši sportinė pramoga labai patiko ir suteikė daug gerų įspūdžių.

 

Taip pat prisijungėme prie „Gelbėkit vaikus“ organizuojamo „Solidarumo bėgimo 2021“, kurio metu siekėme ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą, skatinti bendruomeniškumą bei suteikti pagalbą Lietuvos ir Ukrainos vaikams. Mažieji mūsų įstaigos ugdytiniai su savo pedagogais bėgdami aplink darželį prisidėjo prie šios gražios akcijos.

 

Bendrai nuotolinei sportinei veiklai pasikvietėme Šiaulių lopšelio-darželio „Žiburėlis“ grupės „Žirniukai“ ugdytinius. Užduotis buvo sugalvoti smagių judrių žaidimų su įvairiais kamuoliais. Žaidimai su kamuoliais vaikams visada labai patinka. Šiaulių lopšelio-darželio „Žiburėlis“ ugdytiniai lauke ir salėje žaidė įvairius žaidimus „Kamuoliukai su lazdomis“, „Futboliukas kitaip“, „Gaudytojas ir gelbėtojas“. Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ grupės „Meškučiai“ ugdytiniai pradėjo dieną nuo rytinės mankštelės su mažais kamuoliukais, vėliau sporto salėje atliko įvairius pratimus su masažiniais kamuoliais, taip pat žaidė įvairius žaidimus. Visi vaikai buvo laimingi ir kupini daug gerų emocijų.

 

Dideliam ugdytinių džiaugsmui mūsų darželyje apsilankė akademinio irklavimo treneris Regimantas. Jis grupių „Gėlytės“, „Ančiukai“ ir „Meškučiai“ vaikams parodė, kaip atrodo akademinio irklavimo valtys, kaip irkluoja sportininkai. Taip pat papasakojo, kad akademinis irklavimas olimpinėse žaidynėse kaip vasaros sporto šaka vykdomas nuo 1900 m. vasaros olimpinių žaidynių. Treneris ugdytiniams pravedė apšilimo mankštelę ir pakvietė išbandyti irkluotojų treniruoklį, kuris vaikams padarė didžiulį įspūdį. Visi dalyviai turėjo galimybę pasijusti tarsi tikri irkluotojai.

 

Lapkričio mėnesį grupių „Boružėlės“ ir „Meškučiai“ ugdytiniai susipažino su olimpinėmis žaidynėmis, jų atributika, talismanais, vasaros ir žiemos olimpinių žaidynių sporto šakomis, žiūrėjo Tokijo žaidynių atidarymo šventę. Vaikai taip pat atliko smagią mankštelę kartu su LTeam talismanu Ąžuolu, dėliojo olimpinių žaidynių talismanų paveikslėlius planšetėse, spalvino talismanus Someity ir Miraitowa. Taip pat jiems teko surasti ir surinkti visų penkių olimpinių žiedų spalvų „Lego“ detales.

 

Visos respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas pakvietėme dalyvauti virtualioje šokių akcijoje „Šok ir nesustok!“. Norinčius dalyvauti kvietėme prisijungti prie socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtos grupės, išmokti mūsų sukurtą šokį ir pasidalinti savo nufilmuota vaizdo medžiaga. Akcijoje dalyvavo apie 150 dalyvių iš visos respublikos.

 

Talismanai neatsiejami nuo svarbiausių sporto renginių. Jie palaiko savo komandą, dalyvauja įvairiuose renginiuose bei akcijose, paprastai yra populiariausi olimpinių žaidynių suvenyrai. Kaip atrodo talismanas, priklauso nuo konkrečios šalies tradicinių simbolių ir istorijos. Sukurti savo įsivaizduojamą olimpinių žaidynių talismaną ir dalyvauti olimpinių talismanų konkurse kvietėme ir darželio ugdytinius, jų tėvelius ir pedagogus. Pirmas tris vietas laimėję dalyviai gavo prizų!

 

Gruodžio mėnesį vaikams neišdildomą įspūdį paliko pažintis su Šiaulių futbolo akademijos „Gintra“ treneriais. Mažieji vikruoliai buvo supažindinti su futbolu, kiekvienas gavo po futbolo kamuolį ir atliko nuotaikingą apšilimo mankštelę. Vaikai žaidė įvairius žaidimus su kamuoliais, mokėsi juos spirti tik kojomis, nenaudodami rankų. Vėliau treneriai pakvietė vaikus įveikti estafetes, varant kamuolius per kliūtis ir spiriant kamuolį į vartus. Pamokėlių pabaigoje, visi susėdę ratu, aptarė kas labiausiai patiko, kas gerai sekėsi.

 

Švenčių belaukiant ikimokyklinio ugdymo pedagogė Agnė grupės „Boružėlės“ ugdytinius pakvietė į kalėdinę jogos ir aromaterapijos pramogą. Užsiėmimo metu, grojant ramiai muzikai, vaikai mokėsi taisyklingo kvėpavimo pagrindų, atliko jogos asanas, stengėsi įkvėpti ir išlaisvinti vaizduotę uostydami eterinius aliejus bei piešdami piešinius ant didelių popieriaus lapų. Pramoga baigėsi prizų dalybomis. Vaikai į grupę grįžo kupini gerų emocijų, ramesni, laimingesni.

 

Esame dėkingi Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už galimybę tęsti mūsų olimpinio ugdymo projektą „Pupų pėdo olimpiečiai“, kurio metu vaikai turėjo galimybę džiaugtis aktyvia fizine veikla, tęsti pažintį su įvairių sporto šakų treneriais, patirti daug teigiamų emocijų, įgyti daugiau žinių apie olimpines žaidynes. O taip pat turėjome galimybę papildyti savo sporto inventorių naujomis sporto priemonėmis, projekto dalyviai buvo nudžiuginti prizais!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.