Tęsiasi pernai pavasarį kilusi savanorių mokykloms iniciatyva: skelbiama nauja registracija

Prasidėjus naujiems mokslo metams, bet niekur nedingus pandemijos iššūkiams, nevyriausybinės organizacijos prie iniciatyvos „Padėsiu mokyti(s)“ vėl kviečia jungtis savanorius. Praėjusiais mokslo metais pavasarį šalies mokyklose prasidėjusi iniciatyva siekia padėti su mokymosi sunkumais dėl pandemijos susiduriantiems mokiniams.

 

„Kai pavasarį į mokyklas grįžo dalis mokinių, o kiti liko mokytis nuotoliniu būdu, mokykloms labai pagelbėjo savanoriai. Jų pagalba buvo svarbi ir mokiniams, ir pedagogams. Savanoriai padėjo sunkumų patiriantiems mokiniams atlikti mokytojų paskirtas užduotis, susirasti reikiamą informaciją. Svarbus ir jų moralinis palaikymas, padrąsinimas – ypač tiems mokiniams, kurių motyvacija mokytis buvo menkesnė. Dėkojame savanoriams ir kviečiame prie iniciatyvos jungtis ir šiais mokslo metais“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

 

„Vaikams yra svarbus pats bendravimas. Esu labai dėkinga jauniems žmonėms iš Panevėžio ir Vilniaus, kurie pavasarį pas mus savanoriavo: jie ne tik padėjo mokytis mūsų vaikams, bet ir ieškojo, aptarė, išbandė žaidimus, programėles, kurios tiktų mokymuisi. Savanorystę renkasi motyvuoti, savo atsakomybes puikiai suprantantys piliečiai – juk jie tam atiduoda savo laisvą laiką ir vienintelis atpildas, kurį gauna – mokinių ir mokytojų padėka“, – mintimis apie šią iniciatyvą dalijasi Panevėžio pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir savanorių koordinatorė Dalia Dausienė.

 

Mokyklose praėjusiais mokslo metais iš viso dirbo apie 80 savanorių. Jie su mokiniais dirbo ir mokyklose – per pamokas, po pamokų, ir padėjo mokytis nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, gimnazistai iš Vilniaus padėjo mokytis vienos Panevėžio mokyklos pradinukams, o šilutiškį vienuoliktoką matematikos mokė studentas iš Kauno. Tiek mokytojai, tiek mokiniai savanorių pagalba buvo patenkinti.

 

Šiais mokslo metais į pagalbą mokykloms vėl kviečiami savanoriai, kurie mokiniams teiktų individualią arba grupinę pagalbą atliekant namų darbus, bendrautų su mokiniais, palaikydami juos emociškai ar motyvuodami. Jungtis prie iniciatyvos „Padėsiu mokyti(s)” kviečiami Lietuvos piliečiai nuo 16 metų. Minimali savanorystės trukmė yra 2 mėnesiai ir bent 4 valandos per savaitę.

 

„Savanorių pagalba skatina socialinius ryšius, sujungia skirtingų mokyklų mokinius, įtraukia studentus į veiklas su vaikais. Nors pirminė šios savanorystės idėja buvo pagalba dėl pandemijos nukentėjusiems mokiniams, dabar jos ribos plečiasi“, – sako R. Skaudžius. Siekiant užtikrinti kokybišką savanorių darbą su mokiniais, kiekvienas, norintis tapti „Padėsiu mokyti(s)“ savanoriu, dalyvaus Paramos vaikams centro mokymuose, o baigusiems savanorystę bus įteikiami pažymėjimai.

 

Savanorių registracija

 

Daugiau apie iniciatyvą – „Padėsiu mokyti(s)“ „Facebook“ paskyroje. „Padėsiu mokyti(s)“ iniciatoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos skautija, Nacionalinis švietimo NVO tinklas, Nacionalinė NVO koalicija, Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, Paramos vaikams centras.

 

Pasitelkti savanorius teikiant mokymo(si) pagalbą ar užtikrinant mokinių priežiūrą švietimo įstaigose yra viena iš pagalbos priemonių, numatytų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos plane, skirtame mokymosi praradimams dėl pandemijos kompensuoti. Priemonei įgyventini skirti 250 tūkst. eurų.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.