Tęsiasi nuotolinių gamtos pamokų ciklas „Pažinimo voratinklis“ – kviečiame dalyvauti

Mokinius ir jų mokytojus kviečiame į nuotolinių gamtos pamokų ciklą „Pažinimo voratinklis“. Kiekvieną savaitę nuo sausio 21 d. jūsų mokytojais taps žinomi Lietuvos gamtininkai, universitetų dėstytojai, gamtosaugininkai.

 

Naujausiose pamokose sužinosite apie Lietuvoje gyvenančias roplių rūšis, kaip per didžiulį atstumą bendrauja banginiai, kokios kokybės požeminis vanduo yra tinkamas gerti, pažinsite miegapeles ir varliagyvius ir sužinosite daug kitų įdomių dalykų.

 

Kiekvienos pamokos pabaigoje gamtininkai pateiks įdomių užduočių, kurias atlikę mokiniai gaus vertingų prizų.

 

Pamokų koordinatorė:
LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Violeta Gulbicka,
tel. 8 676 40533, el. paštas violeta.gulbicka@lmnsc.lt.

 

Kas gali dalyvauti?

Pamokose kviečiame dalyvauti bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklų 5–12 klasių mokinius. Kiekvienos pamokos rekomenduojamas mokinių amžius nurodytas greta pamokos aprašymo. Jei tema nagrinėjama neformaliojo švietimo programose su jaunesniais nei nurodyta mokiniais, apie dalyvavimą pamokoje sprendžia mokytojas, susipažinęs su pamokos pristatymu.

 

Kaip dalyvauti?

Į atskiras pamokas registruojasi mokytojai arba mokiniai. Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta užregistravusiems dalyviams jų registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu pusvalandį prieš pamokos pradžią. Norėdami užsiregistruoti į pasirinktą pamoką, spauskite ant žemiau tekste esančių aktyvių pamokų pavadinimų nuorodų.

 

Kaip vyksta pamoka?

Užsiregistravę mokytojai gauna YouTube nuorodą. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams), paprastai ketvirtadieniais. Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai iki tos pačios savaitės sekmadienio. Atliktos užduotys trumpai apibendrinamos kitos pamokos pradžioje. Geriausiai užduotis atlikusiems mokiniams išsiunčiami prizai. Prizai siunčiami paštu į mokyklą, kurioje mokinys mokosi.

 

Visos pamokos nemokamos.

Pamokų tvarkaraštis: visų pamokų transliacijos pradžia – 10 val.

Sausio 21 d. „Išsaugoti negalime prarasti. Kur padėsime kablelį?“ (5–8 klasės), lektorė Rūta Baškytė

Sausio 28 d. „Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai“ (5–8 klasės), lektorė Violeta Lazarevičienė

Vasario 4 d. „Varliagyviai. Įvairovė ir jų gyvenimo ciklas“ (5–8 klasės), lektorė Vytautė Beinarienė

Vasario 11 d. „Nepažintas augalų pasaulis“ (5–12 klasės), lektorius Ainis Pivoras

Vasario 18 d. „Požeminio vandens kokybės kaitos priežastys ir indikatoriai“ (9–12 klasės), lektorė dr. Gintarė Slavinskienė

Vasario 25 d. „Banginiai: socialinio gyvenimo ypatumai ir intelektas vandenyne“ (9–12 klasės), lektorė Laura Stukonytė

Kovo 4 d. „Išmaniosios varlės ir kitos džiunglių paslaptys” (5–8 klasės), lektorius dr. Andrius Pašukonis

Kovo 18 d. „Paslaptingosios miegapelės: kas jos tokios ir kuo ypatingos?“ (5–8 klasės), lektorius dr. Rimvydas Juškaitis

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.