Tekšt bala, tekšt kita – pramogoms puiki pradžia!

Valda Stalioraitytė
,
IU mokytoja
Lina Bakaitienė
,
meninio ugdymo mokytoja

Vieni metai turi ypatingas dienas, o kiti – linksmuosius penktadienius. Kai ruduo dar ypač saulėtas ir dovanoja daug spalvotų akimirkų, Šakių vaikų lopšelis-darželis mini dar vieną nuotaikingą linksmąjį penktadienį – „Skėčių ir guminių batų dieną“. Nors dangus šypsojosi nuo pat ryto, vaikai spalio 14-ąją į darželį rinkosi nešini margaspalviais, įvairaus dydžio skėčiais ir apsimovę patogiausiais guminiais batais, su kuriais ryžosi ieškoti balų ir pramogų. Galime pasidžiaugti, kad ir tėveliai šią dieną nepabijojo pasipuošti kiek neįprasta avalyne.

 

Mažiausi darželio ugdytiniai pramogas kūrė darželio grupėje ir teritorijoje, spalvino batus, pūtė spalvotas balas, vienus užklupo lapų lietus, o pas kitus lietus lijo pakankamai šlapiais lietaus lašais. Šoko su skėčiais, žaidė žaidimus, juk taip smagu pasislėpti po skėčiu!

Net iš devynių grupių vyresnieji darželio ugdytiniai, lydimi savo grupių mokytojų ir mokytojų padėjėjų, susijungė į vieną gausų, spalvotų guminių batų ir skėčių būrį ir leidosi į eiseną miesto gatvėmis su Tigriuku (IU mokytoja V. Stalioraitytė) ir Drakoniuku (meninio ugdymo mokytoja L. Bakaitienė), kurie ne tik skambiais muzikos akordais ir šokiais rodė kelią, bet ir prižiūrėjo visus eisenos dalyvius miesto gatvėse, kad šie būtų saugūs. Pasirodo, maršrutas ne toks trumpas, vaikai skundėsi pavargusiomis kojomis, bet įspūdžiai, patirti eisenos metu, atpirko visą nuovargį.

 

Tigriukas ir Drakoniukas visus dalyvius atvedė į miesto parką, kuriame sustojo ne tik pailsėti, bet ir atlikti skambią mankštą tarsi rimtoje sporto salėje, išlaikyti jų pateiktus užduočių egzaminus. Rišo rožes iš rudeninių lapų, dėliojo geometrines figūras iš akmenėlių / lapų, skaičiavo batus ir mėtė į juos kaštonus. Visoms devynioms grupėms Drakoniukas įteikė padėkos raštus, o Tigriukas spalvotus balionus. Šventinė diena buvo kupina vaikiško juoko. Paaiškėjo, kad mūsų guminių batų eisenoje dalyvavo 132 poros guminių batų, o populiariausia spalva – mėlyna.

 

Pasirodo, guminių batų užteko ne tik paradui, bet ir parodai surengti. Spalio 10–14 d. galėjome pasigrožėti tėvelių kurtomis kompozicijomis kūrybinių darbų parodoje „Mano batai buvo du, pasislėpę po skėčiu“ (pamatyti galima čia).

 

Turim skėčius, guminius, nebaisus mums joks lietus!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.